SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa Spor Bakanı Valerie Fourneyron, futbolun spekülatif bir konuma geldiğini vurgulayarak, “Bu durum her an elimizde patlayabilir” uyarısı yaptı. Bakan, Real Madrid yönetimine de göndermede bulunarak “İspanya’da bazı kulüpler ödeme zorluğu içinde kapısına kilit vururken, diğerleri de bir transfere 100 milyon avro ödeyebiliyor” dedi.

Fransa’da yayınlanan Le Figaro gazetesine açıklamalarda bulunan Valerie Fourneyron, “Önümüzdeki yıl yürürlüğe girecek olan özel vergi kanununda, futbolu dışında tutamazdık” diye konuştu.

Bakan Fourneyron, bu konuda Futbol Federasyonundan tavsiyeler aldıklarını da inkar etmeyerek, “Bunu yapmasaydık geleceğimiz aynen İspanyol ve İtalyan futbolu gibi olurdu. Yani hacize giderdik” açıklaması yaptı.

Spor Bakanı, Rus ve Katar sermayesi ile milyonluk futbolcuları Fransız ligine kazandıran PSG ve Monaco kulüplerine uyarılarda da bulunarak, “Milyonerlerin futbolumuza girmesini tabii ki olumlu buluyoruz. Burada önemli olan, uzun vadede kalıcı ve rekabetçi bir ortam yaratmaktır” ifadelerini kullandı.

(Eurosport)

Yayınlanma Tarihi:11:40,