SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini’nin imzası dünya basınında!

G.Saray'ın dünyaca ünlü İtalyan teknik adam Roberto Mancini ile anlaşması dünya basınında geniş yankı buldu.
KAP'a görüşmelerin başladığının bildirilmesiyle tüm Avrupa adeta Galatasaray için son dakika haberleri geçti. Uzak doğu ve Amerika'da yayın yapan medya organlarının da yer verdiği son dakika haberinde 'Son şampiyon dünya markası oldu' manşetleri atıldı. Görüşmelerin başladığının bildirilmesinin ardından Avrupa ve dünya basını haberi son dakika olarak okuyucularına duyurdu. Haberlerde, "Son şampiyon dünya markası oldu" ifadeleri kullanıldı.
Haberlerde, G.Saray'ın dünya markası bir hocayı takımın başına getirdiği belirtilirken, sarı-kırmızılı ekibin uluslararası arenada marka olma yolunda büyük bir adım attığı ifadelerine yer verildi.
İtalyan basını ise Torino'da oynanacak olan Juventus maçı öncesi basın akreditasyonlarının şimdiden bittiği ifade edildi.
La Gazzetta dello Sport, "Conte'nin gözü, Galatasaray kulübesindeki Mancini'de" ve "Galatasaray'ın gecesinde Mancini de var" başlıklarını kullanarak, Mancini'nin, "Hemen Juventus'la karşılaşmak, büyük bir mücadele. Böyle zor bir seviyedeki maça bir günde hazırlanmak çok zor, ama deneyeceğiz" yönündeki ilk açıklamalarına yer verdi. İlk antrenmanına dün çıkan Mancini'nin ilk üzerinde durduğu konunun, savunmayı güçlendirmek olduğuna değinen gazete, Juventus sahasındaki bugünkü maçta bulunmak için Mancini'nin, uygun belgeleri elde etmesi ve transfer işlemlerini halletmesi gerektiğini yazdı.
2001 yılında da Mancini'nin, Fatih Terim'in ardından Fiorentina'yı çalıştırdığına vurgu yapan gazete, Sneijder ve Eboue'nin sürtüşmelerine atıfta bulunarak, "Önünde modernleştirilmesi gereken bir takım ve yeniden inşa edilmesi gereken bir soyunma odası var" ifadelerini kullandı.
Corriere dello Sport ise, Manchester City'de Mancini'nin beraber çalıştığı ve Juventus'ta forma giyen Carlos Tevez'e atıfta bulunarak, "Mancini'nin dönüşünde hemen Tevez. Ne güzel bir mücadele" başlığını kullandı. Gazete, "Geçen yıl Manchester City'den kovulan Mancini, hemen kendini İstanbul'da buldu" ifadelerini kullanarak, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın hemen hemen Mancini'nin tüm şartlarını kabul ettiğini öne sürdü.
Mancini'nin, takımın yöneticileri ve futbolcular tarafından coşkuyla karşılandığını yazan gazete, İtalyan teknik adamın, takımı güçlendirmek için Ocak ayında yeni oyuncular için iyi bir bütçe ayırması konusunda Ünal Aysal'ı ikna ettiğini belirtti.

Gazete, Juventus'un savunma oyuncusu Giorgio Chiellini'nin açıklamalarına da yer verdi. Mancini'nin bu akşamki maçta Galatasaray kulübesinde olmasına değinen Chiellini, "Sadece iki gün, bu maçta bir iz bırakmasına yetmeyecektir" dedi.