SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Yönetimi “Fatih Terim ayrıldıktan sonra Mancini ile buluştuk” diyor, İtalyanlar ise 1 ay öncesinden görüşmelerin başladığını söylüyor. Roma'da Mancini ile ilk temas 20 Ağustos'ta kurulmuş.

Yönetim, yeni teknik direktör Roberto Mancini ile görüşmelere başlangıç tarihi olarak İmparator'un gönderilmesinden sonrasını işaret etmişti. Ancak İtalyanlar'ın iddiasına göre Cimbom, tecrübeli hoca ile ilk teması çoktan kurmuş. Şimdi o günlere dönelim…

MİLLİ TEKLİF GELİNCE

Aslan'da başkan Ünal Aysal ile teknik direktör Fatih Terim'in arasındaki gerginliğin tavan yaptığı dönemlerde Türkiye Futbol Federasyonu'ndan teklif gelmesi ikilinin arasındaki ipleri tamamen kopardı. Terim'in 22 Ağustos'ta TFF Başkanı Demirören ile ‘hatıra' imzası atmasından 2 gün önce sarı-kırmızılıların Roberto Mancini'ye gittiği iddia edildi. Tarihler 20 Ağustos'u gösterirken Galatasaraylı idareciler, Roma'da İtalyan teknik adamla buluşup söz kesti. Terim ile Milli Takım arasındaki diyaloglar Galatasaray'ın istediği yönde gitmeyince Mancini ile dirsek teması hiç kopmadı.

İSTANBUL’DA BİTTİ

Roma'da başlayan görüşmelerin ardından Galatasaray, teması koparmadığı Roberto Mancini'yi Fatih Terim'in ayrılmasından sonra İstanbul'a davet etti. Önceki gün başlayan ve hızlı ilerleyen pazarlıklar sonucunda İtalyan teknik adam sarı-kırmızılı kulübe imzayı attı.