SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşma M.P. Antalyasporlu oyuncuların santra vuruşuyla başlıyor.

1′ Olcay Şahan’ın pasıyla sol kanatta topla buluşan Ramon Motta ortasını yapıyor ancak savunmada Mehmet Sedef topu karşılayan isim oluyor.

4′ Etkili gelişen Beşiktaş atağında sağ kanatta topla buluşan Serdar’ın ceza alanına ortasında Almeida’nın kafa vuruşu üstten dışarıya gitti.

7′ Manuel Fernandes, rakip yarı alanda buluştuğu topla rakiplerinden sıyrılıp ceza alanına girdi ama kalabalık arasından çıkamadı.

9′ Gökçek Vederson’un rakip yarı alanının ortalarından yaptığı orta doğrudan kaleci Tolga Zengin’e gidiyor.

11′ Soldan Fernandes’in ceza sahasına ortaladığı serbest vuruşta top barajdan döndü.

12′ Sol köşeden Fernandes’in kullandığı kornerde altıpas içinde Atiba’nın yaptığı kafa vuruşu farklı auta çıktı.

13′ Bir başka Beşiktaş atağında sol kanatta topla buluşan Olcay, Emre’nin müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

15′ Sol kanattan Vederson’un yaptığı ortada Natxo’nun kafa vuruşu az farkla auta çıktı.

18′ Beşiktaş, sol kanattan paslaşarak serbest vuruş kullandı ama ceza alanı içinde topla buluşan Olcay, savunmadan sıyrılamadı.

20′ Kullanılan serbest vuruşta Fernandes topu doğrudan kaleye gönderdi ama top kaleci Hakan’da kaldı.

22′ Tita, kullandığı serbest vuruşta ceza alanına ortasını yaptı ama savunmaya yardıma gelen Almeida topu karşıladı. Top yine sol kanattaki Tita’ya geldi ve Tita’ya bu kez de Fernandes faul yaptı.

25′ Soldan ceza sahasına giren Fernandes’in içeri çevirdiği topu Emre karşıladı..

27′ Gökhan Töre şık bir çalımla iki M.P. Antalyasporlu oyuncudan sıyrıldıktan sonra ceza sahası yayı içinden vuruşunu yapıyor ancak top savunmadan geri dönüyor.

29′ Olcay Şahan’ın pasıyla topla buluşan Hugo Almeida pasını Atiba Hutchinson’a veriyor. Atiba arkadan Ramon Motta’nın geldiğini görünce topun üstünden atlıyor. Motta gelen topa gelişine vurmak istiyor ancak savunma izin vermiyor ve top kornere gidiyor.

32′ Sol köşeden paslaşılarak kullanılan korner sonrası ceza sahasına giren Tita’nın ortasına Veli kafayı vurdu.

34′ Sağ kanatta topla buluşan Serdar Kurtuluş, Tita’dan sıyrıldıktan sonra sağ ayağıyla ortasını yapıyor ancak top kimsenin olmadığı bir noktaya gidince atak sonuçsuz kalıyor.

36′ Bu kez gelişen Beşiktaş atağında sol kanattan ceza alanına hareketlenen Motta’ya atılan pasta Motta ceza alanına girer girmez şutunu çekti ama top kaleci Hakan’da kaldı.

37′ Emre Güngör, İlker Meral’a yaptığı aşırı itirazları sonucu sarı kart görüyor.

38′ Hugo Almeida’da kaleci Hakan Arıkan’a kontrolsüz şekilde faul yapınca hakem İlker Meral’den sarı kart görüyor.

41′ Sağ kanattan Manuel Fernandes’in ceza sahası içine doğru ortasında savunma ön tarafta kafayla karşılıyor.

42′ Olcay’ın ceza sahasına gönderdiği topu Mehmet Sedef uzaklaştırdı.

45′ İlk yarı 0-0 sona erdi.

İkinci yarı Beşiktaş’ın vuruşu ile başladı.

47′ GOOOLL Diarra, Antalyaspor’u 1-0 öne geçiren golü attı.Lamine Diarra, iki Beşiktaşlı oyuncudan sıyrıldıktan sonra topa birlikte hızlı bir şekilde ilerliyor. Diarra ceza sahası içine girdiği anda sağ çaprazdan yerden vuruşunu yapıyor ve topu filelere gönderiyor.

51′ M.P. Antalyaspor, sağ kanattan kullandığı köşe vuruşunu Gökçek Vederson ile kullanıyor. Savunmanın uzaklaştırdığı top Tita’ya geliyor. Tita gelişine vuruşunu yapıyor fakat top savunmadan bir kez daha kornere gidiyor.

53′ GOOOLL!! M.P. Antalyaspor, Lamine Diarra’nın attığı golle farkı 2’ye çıkarıyor. Tita’nın indirdiği topa hareketlenen Lamine Diarra sol çaprazdan hızla ceza sahası içine giriyor. Diarra sol ayağıyla çok iyi vuruyor ve topu ağlara göndererek takımının ve kendisinin ikinci golünü atıyor.

57′ Beşiktaş, maçtaki ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Muhammed Demirci, Veli Kavlak’ın yerine oyuna dahil oluyor.

61′ Çok etkili gelişen Beşiktaş atağında sağ kanattan ceza alanına yapılan ortada Fernandes hemen Olcay’ı gördü ama Olcay’ın çaprazdan karşı karşıya vuruşunda kaleci Hakan topu kurtarmayı başardı.

64′ Beşiktaş’ta oyuncu değişikliği. Olcay Şahan oyundan çıkarken Mustafa Pektemek oyuna giren isim oldu.

65′ MP Antalyaspor’da da oyuncu değişikliği. Natxo Insa oyundan çıkarken İbrahim Dağaşan oyuna girdi.

67′ Kullanılan serbest vuruşta Fernandes, topu doğrudan kaleye gönderdi ama sol direk dibinde Hakan topu kurtardı.
68’Bu arada Beşilktaş’ta Manuel Fernandes, verilen bir serbest vuruş sonrası itirazlarda bulununca sarı kart gördü.
70’Tita, sol kanattan kullandığı köşe vuruşunda ceza alanına ortasını yaptı ama gelen topu Beşiktaş savunması karşıladı.
71′ Mehmet Sedef, Muhammed Demirci’ye yaptığı hareket nedeniyle sarı kart görüyor.
73′ Isaac Promise’nin ara pasında ceza sahası içinde topla buluşan Lamine Diarra sağ ayağıyla vuruşunu yapıyor ancak açıyı iyi kapatan Tolga Zengin gole izin vermiyor.

74′ Isaac Promise, Ramon Motta’ya arkadan yaptığı sert faul sonrası sarı kart görüyor.

79′ Beşiktaş maçtaki son oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Necip Uysal, Serdar Kurtuluş’un yerine oyuna dahil oluyor.

80′ M.P Antalyaspor’da da oyuncu değişikliği. Sakatlık geçiren Uğur İnceman oyundan çıkarken Murat Duruer oyuna girdi.

81′ Necip Uysal, hakem İlker Meral’e yaptığı aşırı itirazları sonucu sarı kart görüyor.

84′ Muhammed Demirci’nin pasıyla sağ kanatta topla buluşan Atiba Hutchinson ceza sahası içine ortasını yapıyor. Arka direkte Manuel Fernandes göğüsüyle topu kontrol ettikten sonra vuruşunu yapmak istiyor ancak istediğini yapamıyor ve top oyun alanını terk ediyor.

87′ Tita’nın güzel topuk pasıyla ceza sahası hemen içinde topla buluşan Murat Duruer sol ayağıyla vuruşunu yapıyor ancak top savunmada Julien Escude’den dönüyor ve kornere gidiyor.

88′ MP Antalyaspor’da oyuncu değişikliği. Lamine Diarra oyundan çıkarken Milan Baros oyuna girdi.

90′ Maçın sonunda en az 4 dakika uzatma var.

MEDİCAL PARK ANTALYASPOR – BEŞİKTAŞ

STAT: Akdeniz Üniversitesi HAKEM: İlker Meral YAYIN: Lig TV

MEDİCAL PARK ANTALYASPOR: Hakan, Koray, Emre, Ferdinand, Vederson, Serkan, Nacho, Isaac, Emrah, Tita, Diarra. Teknik Direktör: Samet Aybaba

BEŞİKTAŞ: (KESİN) Tolga, Serdar, Sivok, Escude, Ramon, Atiba, Veli, Gökhan, Fernandes, Olcay, Almeida Teknik Direktör: Slaven Bilic

Yayınlanma Tarihi:18:51,