SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk 11 siftahını Rize'ye yapan ve gol dışında mükemmel bir futbol ortaya koyan Bruma; taraftarın tek tesellisi, teknik heyetin de Juventus maçı öncesi en büyük güvencesi oldu.

Yazın Türkiye'de düzenlenen U-20 Dünya Kupası'nda boy gösterdi. 5 golünü 2 asistle süsledi, Portekiz'in her şeyiydi. Avrupa'nın devleri onun için sıraya girdi. Sporting Lizbon‘dan bonservisini almaya çalıştı ama Tahkim Kurulu'ndan izin çıkmadı. Menajerlerin oyununa gelmeyen Galatasaray, Sporting Lizbon ile masaya oturdu ve transferin son gününde Bruma 10 milyon euro bonservis (+2 milyon euro bonus) karşılığında Galatasaraylı oldu…

 GOL ATSA ZATEN BARCELONA’DA!

Portekizli fizik olarak yüzde 100 hazır değildi bu yüzden ilk 11'e hemen girmedi. Antalya, Real Madrid ve Beşiktaş maçlarında ikinci yarıda şans bulan Bruma, derbide Drogba'ya yaptığı asistle Galatasaray'a hayat verdi. Rize'ye karşı 90 dakika sahada kaldı, gol atmaya çok yaklaştı. Şanssızdı, 2 kez boş kaleye atamadı. Ama futboluyla herkesi büyüledi.

Taraftarın yüzünü güldürdü

Bruma, Fatih Terim'in gidişine üzülen taraftarın bu günlerde yüzünü güldüren tek kişi. Galatasaraylılar Juventus maçında Bruma'dan çok şey bekliyor, teknik heyet de kaçırdığı gollere rağmen genç oyuncudan vazgeçmiyor. 11'deki formasını kolay kolay kaptırmayacak Bruma, yeni hocasının da en büyük silahı olacak.

Mehmet ÖZCAN/AMK