SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonluk yolunda en önemli iki rakibi Galatasaray ve Beşiktaş'ın sıkıntılı olduğu bir dönemde çıktı Fenerbahçe, Gençlerbirliği karşısına. Ülke futbolunda yaşanan sıkıntıların içinde belki de son yıllarda ilk kez Fenerbahçe'nin adı yoktu. Bu cümleden sonra sarı-lacivertli renklere gönül veren her taraftar dilini ısırıp, ‘maşallah' diyecektir.

İlk yarı tam bir kovalamaca şeklindeydi Fenerbahçe kaçtı Gençlerbirliği ise kovaladı. Gençler kaçtı Fenerbahçe kovaladı. Bu hırsız-polis oyunu bitmedi. Ama kovalamacanın temposuz oluşu hem tribünde hem ekran başında karşılaşmayı izleyenleri uyuttu.

Meireles'in kaleyi yokladığı 2 pozisyon ilk 45 dakika içinde akılda kalan pozisyoncuklardı. Gençlerbirliği takımında Aykut Demir'in boşluğu dolmadığı gibi Tosic'in stoperde oynamasıyla da geçen sezonun en iyi sol bekinin etkinliği kaybolmuştu. Savunmanın önünde görev yapan Özgür-Gosso ikilisinin etkili oyunu da Fenerbahçe'nin rakibini ortadan bozmasına izin vermedi. -Kanatlarlardan ve duran toptan pozisyon bulabildiler- Fenerbahçe golü diye notlarım arasına yazdıktan sonra kazandığı ilk duran topta gol diye ayağa kalktı Fenerbahçe taraftarı ama olmadı ve hemen peşinden gelen bir kornerde daha fırsatçılığını konuşturan kıdemli memur Kuyt dengeyi bozdu ve golünü attı.

Oyuncu değişikliği tercihleri, zamanlaması ile Ersun Yanal her geçen gün takımını daha iyi tanımaya başladı. Meireles'in sakatlığı sonrası Salih tercihi cesur ve takdir edilecek bir hareketti tecrübeli teknik adamın.

Maçın hakemi Serkan Çınar Fenerbahçeli futbolcuların itirazı sonrası oyundan attı Özgür İleri'yi. Doğru karar ama umarım yardımcılardan biri uyarmıştır. 6 hakemin görmediğini bir tek Feberbahçeli futbolcular görmüş olamaz heralde.

Böyle bir dönemde gelen liderlik motivasyonu da özgüveni de yukarıya taşıdı Fenerbahçe'de. Şimdi aslolan bunu korumayı başarabilmek. Milli takım arası öncesi Trabzonspor'u da 3 puanla geçerse o zaman vites arttırır Başkomiser Yanal ve mesai arkadaşları..

Behzat Ç. amirim ve mesai arkadaşlarına selamlarımızı ileterek bitirelim yazımızı. Ne de olsa onların şehrinde onların takımının misafiri olduk.