SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig'in 6. haftasında Çaykur Rizespor'u konuk eden Galatasaray, teknik direktör Fatih Terim'in görevden alınmasının ardından ilk maçına çıktı. Sarı-kırmızılı ekiple üçüncü dönemindeki ilk resmi maçına 11 Eylül 2011'de İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında çıkan ve toplam 95 resmi maçta teknik direktör olarak takımın başında kalan Fatih Terim'le yollar ayrılırken, Cimbom 747 gün sonra Terim'den yoksun olarak sahaya çıktı.

Karşılaşma öncesi taraftarlar hiç durmadan “İmparator Fatih Terim, ölene dek seninleyiz” tezahüratları yaptı. Sarı-kırmızılı taraftarlar hafta içi yaptıkları, maç öncesi sürdürdükleri Terim protestolarını 18. dakikada Engin Baytar'ın golünden sonra da sürdürdüler.

AMAN DİKKAT!

Geride kalan haftada derbisinin, Beşiktaş taraftarların sahaya girmesi nedeniyle tatil edilmesi, Fatih Terim ile yolların ayrılmasının ardından olası taşkınlıkların önüne geçmek isteyen güvenlik güçleri, Arena'da önlemleri sıklaştırdı. Stat içinde ve çevresinde çok sayıda polis yer alırken, TOMA'lar da hazır bulundu.

Egehan ŞENGÜL/AMK