SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, “Gerekiyorsa Merkez Hakem Kurulu (MHK), hatta Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) istifa kararı almalı ve yeni arkadaşlar göreve gelmeli” dedi.

İlhan Cavcav, 1-0 yenildikleri Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklamada, “Galibiyet de mağlubiyet de oyunun kuralı ama ben burada MHK Başkanı sayın kardeşime ve hiç duymaz federasyon başkanına sesleniyorum; Gençlerbirliği üzerine bir oyun mu oynanmak isteniyor? Bizim seyircimiz efendi. Bana göre verilmeyen penaltımız, verilmeyen faul sonrası verilen bir gol, kazandığımız korneri kullanamadan ilk yarıyı bitiriyor, kaleci zaman geçiriyor, maçta uzatma olmuyor… Bu hakemlerle bu sene Türkiye liglerinin bitmesi çok zor” diye konuştu.

Karşılaşmanın Kırklareli’den olan hakemiyle ilgili, “Gençlerbirliği bir maç kaybeder, iki maç kaybeder. Bu gibi arkadaşların Türk futbolu içinde olmaması gerekir, 3-5 maç ceza değil, lisansları iptal edilmeli” diyen Cavcav, şöyle devam etti:

“Fenerbahçe’yi suçlamak istemiyorum. Onların günahı yok, futbollarını oynadılar. Bana göre de biz daha iyi oynadık, penaltımız verilmedi, kazanılan korner kullandırılmadı, o kadar zaman geçti, uzatma yok. Bunların sonunu bitirmek suretiyle bu durumları düzeltebiliriz. Kulüpler Birliği Vakfı ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı olarak bana göre gerekiyorsa MHK, hatta gerekiyorsa TFF istifa kararı almalı ve yeni arkadaşlar göreve gelmeli.”

İlhan Cavcav, taraftar gruplarına yönelik operasyonlara ilişkin soruya ise “6222 sayılı Kanun ağırlaştırılmış bir kanundur. Herhalde 13-14 bin seyirciyle maç oynadık fakat özel güvenliğin dışında 2 bin 570 polis arkadaşımız görev yaptı. Hasılatı belli kulüpler olarak, 2-3 bin polisle maç oynayacaksak, seyircisiz oynayalım, ne polis ne güvenlik parası verelim. Hakem gelsin, basından arkadaşlarımız da kanaatlerini yazsın” yanıtını verdi.

Yayınlanma Tarihi:21:36,