SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neredeyse 40 yılını Galatasaray'a adamış, formadaki 3 yıldızdan birisini takmış, UEFA Kupası'nı kazanmış son 2 yılda dibe vurmuş takımı ayağa kaldırmış bir “ADAM” bu şekilde gönderilemez!

Galatasaray'da neredeyse 1 haftada her şey ters-düz oldu. 2 yılda 4 kupa, bir Şampiyonlar Ligi çeyrek final sevinci yaşatan Fatih Terim kimseyi tatmin etmeyen bir sebeple gönderildi. Rize maçı için Arena'ya giden tanıdıklarımın tamamı protesto için oradaydı, kimisi de Arena'ya gitmeyerek!

Terim için açılan pankartlar ve yapılan tezahüratlar İmparatora iade-i itibar niteliğindeydi. Bir başka deyişle Ünal Aysal yönetiminin kırdığı, üzdüğü Terim'in gönlünü taraftar aldı.

Taraftar unutmayacak

Hafta içi başlamıştı Galatasaray taraftarı protestoya aslında. Önce Terim'in evinde toplandılar. Sevgi öylesine büyüktü ki Terim gözyaşlarına boğuldu. Ardından İmparatorun sokağının adını UEFA sokağına çevirdiler. Arena'da açılan istifa pankartlarını yine Terim'in sokağına kazanılan kupaları içeren yazılar takip etti. Galatasaray taraftarı “İmparator”una yapılan haksızlığa büyük tepki koydu. Başkan Aysal sanırım tepkinin bu boyutta olacağını hiç hesaplamamıştı. Sayın başkan tarih bunu da yazacak belli ki taraftar unutmayacak !

Bruma uçuyor…

Maça gelince… Bruma sahada bulunan 22 futbolcunun en iyisiydi. Genç Portekizli oynadığı futbolla büyüledi. Transfer edildiğinde yüksek maliyeti nedeniyle kafalarda oluşan soru işaretlerini de dün gece ortaya koyduğu performansla sildi. Son vuruşlardaki şansızlığı olmasa 45 dakikada sarı-kırmızı formayla ilk hat-trickini yapabilirdi.

Terimsiz ilk maçta Bruma'nın performansı kadar Burak Yılmaz'ın kaçırdığı goller de akılda kaldı. Galatasaray, Rize beraberliği ile 6 haftada 8. puanını kaybederek zirve uzaktan el salladı…

Yayınlanma Tarihi:08:39,