SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 4 maçlık seri yakalayan futbolcularını rehavete girmemesi için sıkı bir şekilde uyardı. Dün sabah yapılan antrenman sonrasında takımı toplayarak bir konuşma yapan tecrübeli teknik adam, “4 maçlık galibiyet serisi yakaladık. Ancak ayaklarımızı yere sağlam basmalıyız. Kimse rehavete kapılmasın. Bizim için üst üste 4 kazanmak önemli ancak bunu istikrarla sürdürmek daha önemli” yorumunu yaptı.

LİGİN EN İYİ TAKIMI BİZİZ

Gençlerbirliği'nin büyük maçlarda iyi futbol oynadığına dikkat çeken Yanal, milli maç öncesinde çok kritik iki maça çıkılacağını hatırlatarak şunları söyledi: “İlk hafta Konya karşısında şok bir yenilgi aldık. Rakibe her zaman saygı duymalıyız. Aksi takdirde ummadığımız bir sonuç ile karşılaşabiliriz. Ligin en iyi takımı olduğumuzu göstermeliyiz. İlk dakikadan itibaren kendi futbolumuzu sahaya yansıtalım.”

ANKARA DEPLASMANI ÖNEMLİ VİRAJ

Şampiyonluk yarışında Ankara'nın önemli bir viraj olduğunu dile getiren Yanal takımdaki her futbolcunun kendisi için önemli olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: “Tempomuzu yükselttikten sonra istediğimiz sonuçları almaya başladık. Bir an bile maçın konsantrasyonundan kopmamalıyız. Felsefemiz hücuma yönelik olsa da savunmayı unutmayalım. Önce Gençler ardından Trabzon'u kayıpsız geçip milli araya girelim.”

TESİSLERDE SABAHLADI

Teknik direktör Ersun Yanal, G.Birliği maçı öncesi tedbiri elden bırakmadı. Tecrübeli teknik adam, tesislerde adeta kamp kurdu. Yardımcıları tarafından hazırlanan rakip takımla ilgili analizleri inceleyen Yanal, gece geç saatlere kadar tesislerde kalarak, G.Birliği ve Trabzonspor'un maç görüntülerini izledi. Rakip takımları tüm yönleriyle analiz eden Yanal, G.Birliği karşısında sahaya süreceği 11'i de belirledi.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK