SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hukuk diploması bulunan avukat Bilic savunmasını kendisi yaparken, tercümanlığını ise Halil Yazıcıoğlu gerçekleştirdi. Buna rağmen kulübün avukatları da oturumda yer aldı. Yaklaşık iki saatlik görüşme sonrası basın mensuplarına bir açıklama yapan Hırvat çalıştırıcı Türkçe

“Merhaba” diyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti:

“İyi bir savunma oldu. Kendilerine savunma imkanını verdikleri için teşekkür ettim. Yaklaşık 10 senelik teknik adamlık kariyerimde çok büyük maçlara çıktım. Baskı altında çok kritik karşılaşmalarda yer aldım. Bu maçların hiçbirinde insani davranışların dışında davranmadım. Bunun altını çizdim. Daima doğru bir örnek olmaya çalıştığımı belirttim. O raporla alakam olmadığını söyledim. Çünkü kimseye küfür ya da hakaret etmedim. Kimseyi rencide edici bir harekette bulunmadım. Bugüne kadar böyle bir şey yapmadım, bundan sonra da yapmayacağım.” Açıklama sonrası Bilic kendi kullandığı aracıyla binadan ayrıldı.

ANTALYA, ES-ES, RİZE…

Tecrübeli teknik adam, Beşiktaş-G.Saray maçının 4. hakemine hakaret ettiği gerekçesiyle 3 maç ceza almıştı. Tahkim Kurulu’ndan ilerleyen saatlerde yapılan açıklamada ise Bilic’in 3 maç cezası onandı. Antalyaspor, Eskişehirspor ve Çaykur Rize maçlarını tribünde izleyecek Slaven Bilic soyunma odasına giremeyecek.

BILIC’E YER ARANIYOR

Bilic, Antalyaspor maçında nerede oturacağına kendisi karar verecek. Siyah-beyazlı yönetim, Hırvat teknik adam için kulübenin hemen arkasında bir yer ayarladı. Ancak Bilic’in buradaki güvenliği zor olursa, Hırvat hoca karşılaşmayı yayıncı kuruluşun panoromik stüdyosunda takip edecek.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:00:21,