SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen THY Avrupa Ligi’nin ”medya günü” etkinliğinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Mahmuti, lacivert-beyazlı kulübün bütçe kısıtlamasına gittiğini ve buna göre bir kadro kurduklarını aktardı.

Kadroyu genç isimlerle takviye ettiklerini belirten Mahmuti, şöyle konuştu:

“Farklı bir kadroyla ortaya çıkıyoruz. Geçen seneki oyunculardan bazıları gitti. Genç oyuncularla takviye edildik. Bu sene, genç ve tecrübeli oyuncuların karışımı bir kadro olacak. Genç oyuncuların lige adapte olması elbette zaman alacak. Her şeyden önce kimliğimizi ortaya koyacağız. Kimliğimizi oluşturunca yarışmacı da olabiliriz.”

Kulüp olarak çok ciddi bir bütçe kısıtlamasına gittiklerini anlatan tecrübeli çalıştırıcı, “Yeni bir oluşumla Anadolu Efes’in kimliğini ve iskeletini oluşturmak istiyoruz. Aynı zamanda da yarışmacı olabilmeyi hedefliyoruz” dedi.

Barac’ın sözleşmeli oyuncuları olduğunu ve herhangi bir sıkıntının olmadığını kaydeden Mahmuti, A Milli Takım’ın durumuyla ilgili ise, “Milli takımın başarısı için sadece kulüplere değil oyunculara da düşen görevler var. Açıkçası Slovenya’da kimsenin hoşuna gitmeyen bir görüntü ortaya çıktı. Yapacak bir şey yok” ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes’te “medya günü” etkinliği yapıldı

Anadolu Efes Basketbol Takımı, THY Avrupa Ligi’nin ”medya günü” etkinliğinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte başantrenör Oktay Mahmuti ve lacivert-beyazlı oyuncular, basın mensuplarına röportaj verdi.

Etkinlikte Avrupa Ligi organizasyonunun yeni sezon için hazırladığı fotoğraf ve video tanıtım çekimleri de yapıldı.

Yayınlanma Tarihi:15:23,