SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’da hareketli saatler yaşanıyor. Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay’ın raporu doğrultusunda Batuhan Karadeniz ve Volkan Şen kadro dışı bırakıldılar. Disiplinsiz tavırlarda bulundukları gereçesiyle bileti kesilen iki futbolcu da bu sezon takımlarına katkı sağlayamamıştı. Daha önce Çaykur Rize maçında bordo-mavili taraftarların kendisine küfür etmesi üzerine sahayı terk eden Volkan Şen, Akçay tarafından affedilmişti. Yönetimin göndermek istemesine karşın oyuncusuna sahip çıkan tecrübeli teknik adam, Volkan’da bir ilerleme ve çaba göremeyince kadro dışı bıraktı.

BATUHAN ŞAŞKINLIĞINI GİZLEMEDİ

Aslında aynı durum Batuhan Karadeniz için de geçerli. Fazla kilolarından kurtulmakta güçlük çeken ve özel hayatına dikkat etmeyen genç futbolcunun da kalemi kırıldı. İki yıldızın da elden çıkartılması bekleniyor. Bu konu hakkında kendisine henüz bir bilgilendirme yapılmadığını ifade eden Batuhan, “Buraya Trabzon’un başarısı için geldim. Trabzon böyle başarılı olacaksa saygı duyarım” dedi.

ÇAKIROĞLU: İKİSİ DE KURTARICI DEĞİL

Trabzon Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, kadro dışı kalma cezalarını değerlendirdi. İki futbolcunun da Trabzon’a kurtarıcı olarak gelmediğini ifade eden Çakıroğlu, “Volkan Şen konusunda hocamızdan ceza verilmesini istemiştik ama o Trabzon’un çıkarları  için böyle bir karar almayacağını söylemişti. Ancak şimdi böyle bir duruma başvurdu. Batuhan da sanıyorum Trabzon’a uyum sağlayamadı. Hocamızın kararına saygı duyuyoruz” diye konuştu.