SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ÜÇÜNCÜ Fatih Terim dönemi 19 Mayıs 2011'de saat 19:05'i gösterdiğinde başladı, Ünal Aysal ve yöneticileri 24 Eylül 2013'te saat 19:25'te İmparator'u görevinden aldı. Salı günü Fatih Terim'in işine son veren Galatasaray Yönetimi, yeni teknik direktörünü açıklamaya çok yaklaştı. Arayışlar dört koldan sürüyor, başkan Aysal'ın danışmanı Bülent Tulun Avrupa'da pazarlıklar yapıyor. Trapattoni hazır!

ŞU an için Galatasaray'da teknikdirektörlük koltuğuna en güçlü aday Giovanni Trapattoni. Ay başında 5 yıllık İrlanda Milli Takımı kariyerine son veren Trapattoni boşta ve sarı-kırmızılı kulübe gelmeye hazır konumda. Aysal, pazar günü İtalya'ya giderek hocayla yüz yüze görüşecek ve teklifi kendisi yapacak.

Yaşı tartışma konusu

KARTVİZİTİNDE Milan, İnter, Juventus ve Bayern Münih gibi devlerin yanı sıra İtalya Milli Takımı'nı çalıştırmışlığı da yazan İtalyan hoca tartışılmaz bir kariyere sahip. Ancak Trapattoni'nin74 yaşında olması, iş resmiyete döküldüğü takdirde yaşı konusunda spekülasyonları beraberinde getireceğe benziyor.

ÇÜNKÜ 2007 yazında Galatasaray Yönetimi'nin 1934 doğumlu Karl Heinz Feldkamp'ı göreve getirmesi, tartışılmıştı. KEZA Fenerbahçe'yi 2008-09 sezonunda 70'lik Aragones çalıştırmıştı ve her başarısız sonucunda “Dede” manşetleri atılmıştı.

Ünal Aysal'dan büyük

BAKALIM Galatasaray'ın yeni hocası, başkan Ünal Aysal'dan 2 yaş büyük olan 1939 doğumlu Trapattoniolacak mı? 40 yılı aşan teknik direktörlük döneminde 9 lig, 1 Şampiyonlar Ligi, 1 Kupa Galipleri Kupası, 3 UEFA Kupası, 1 UEFA Süper Kupa ve 2 İtalya Kupası şampiyonluğu kazanan Trapattoni, İtalya ve İrlanda ile milli takım deneyimi de yaşadı. 

Mehmet ÖZCAN / AMK