SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nasıl oldu da bu hale gelindi Galatasaraylılar hala şaşkın… Çok değil 2 sene önce Ünal Aysal başkanlığa geldiğinde teknik direktörlüğe de Fatih Terim'i getirmiş sarı-kırmızılı kulübün kaderi değişmişti. Enkaz halindeki Florya'yı düzeltme işini İmparator almış, başkan da kulübü toparlamıştı. İkilinin arası farklı tarzları nedeniyle hiçbir zaman iyi olmasa da bir şekilde ortak bir çalışma gerçekleştirmişler ve G.Saray ezeli rakibi F.Bahçe'nin önünde hem şampiyonluklara hem Süper Kupa'ya ambargo koymuştu. Sokakta yürüyüşleri bile değişen Galatasaraylılar'ın ‘caka sattığı' günler kısa süre içinde geride kaldı… 3 gündür yaşananlara kolay kolay bir anlam veremeyen Galatasaraylılar'ın yüzünden düşen bin parça. Giden Fatih Terim ağlıyor, Galatasaraylılar ağlıyor, gönderen başkan Ünal Aysal ve yönetim kurulu üzgün olduklarını söylüyor. Taraftar kendilerine bakıp bıyık altından gülen, keyfi yerine gelen ezeli rakipleri ve hiç sevmedikleri Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'i gördükçe iyice çıldırıyor.

İyi günde kötü günde, yağmurda çamurda, İstanbul'da deplasmanda Galatasaray'ın yanında olan taraftarlar kulübün geldiği bu hale çok üzülüyor. Türk Telekom Arena'daki kombineleri tüketen, GS Store'ları boş bırakmayan, takım tökezlediğinde desteğini iyice artıran sarı-kırmızılılar şimdi Ünal Aysal ile Fatih Terim'in yollarını ayırmasından sonra isyan ediyor: “Her şartta, her olumsuz koşulda, her zaman her yerde destek verdik. Bizleri böyle yıkmaya kimin hakkı var”

‘SEN VERMEDİN SÖKE SÖKE ALDIK’

Galatasaray ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in arası uzun süredir açıktı. Demirören'in Milli Takım teknik direktörlüğü için Fatih Terim'e yaklaşmasıyla gerginlik tavan yaptı. Son olarak Terim'in Galatasaray ile yolları ayrıldı. Demirören ‘fırsat' bilip Terim'in yanında gözükme kalkanıyla Galatasaray'a ve başkanı Ünal Aysal'a vurdukça vurdu. Bunu yaparken aldığı keyif fotoğraftan da anlaşılacağı üzere yüzünden okunuyordu. Galatasaray'ın geldiği bu durumda ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş kadar Yıldırım Demirören'in de bu ‘aşırı keyifli' halleri gönlünü sarı-kırmızılı renklere verenleri kızdırdı. Demirören'in “Düşman olsak Galatasaray'a 4 kupa vermezdik” sözlerine “Onları sen vermedin biz senden söke söke aldık!” cevapları geldi.

HANİ TARAFTAR NE İSTESE OLACAKTI

Tarihler 27 Ocak 2013… Galatasaray, TT Arena'da ezeli rakibi Beşiktaş'ı 2-1 yenmiş, başkan Ünal Aysal'ın yüzü gülüyordu. O günlerde Drogba transferi gündemdeydi. Aysal “Galatasaray taraftarı ne isterse o olur” demişti. Evet Galatasaraylılar, Drogba'nın gelmesini istemişti. Peki o halde soru basit.. Hangi Galatasaraylı Fatih Terim'in gitmesini istedi?

GALATASARAYLILAR DAHA NE YAPSIN?

Ünal Aysal ile Fatih Terim'in yaşadığı gerginliği aşamaması ve ayrılıkla sonuçlanan süreçte zararı yine sokaktaki Galatasaraylı gördü. Peki o sokaktaki Galatasaraylı ne yaptı?

* Sezon başı tam 46 bin kombine satın alarak rekor kırdı.

* GS Store'lar 68 milyon 600 bin TL gelir yaptı. Yüzde 21'lik pay ile kulüp gelirlerinde en yüksek payın oluşmasını sağladı.

* Digitürk'ten en fazla decoderi alan Galatasaray. Cimbom böylelikle bu platformdan da en yüksek rakamı kazanıyor.

* İşin mali boyutunun yanı sıra taraftarlar en büyük aşkları G.Saray'ın her zaman yanında durdu.