SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olimpiyat Stadı'ndaki Beşiktaş-Galatasaray derbisindeki olaylarla ilgili polisin çalışmaları sürüyor. Olay günü gözaltına alınan 67 kişi ve görüntülerden tespit edilerek gözaltına alınan 29 kişi olmak üzere toplam 96 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden sadece 2'si adliyeye sevk edilirken geriye kalanlar savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Savcılığın, 94 kişiyi yasadaki suç karşılığı 3 yıldan az olduğu için adliyeye sevk etmediği kaydedildi. Bu kişilerin tamamı için de 1 yıl boyunca spor müsabakalarından men cezası verildi.

SABIKALARI VAR…

DHA'nın haberine göre taraftarlardan 9'unun daha önceden de spor müsabakalarından men cezası adlıkları, birinin ise halen cezasının sürdüğü öğrenildi. Bu kişinin Beşiktaş ile Mersin İdman Yurdu maçından dolayı ceza aldığı kaydedildi.

KİMLERDENSİNİZ?

Taraftarların sahaya girmeleriyle ilgili “Kavgayı ayırmak için girdim”, “Beni ittiler öyle girdim” şeklinde ifade verdikleri bildirildi. Gözaltına alınan 96 kişiye hangi taraftar gruplarından olduklarına dair sorular sorulduğu öğrenilirken kişilerin resmi polis ifadelerinde herhangi bir taraftar grubuna üye olmadıklarını belirttikleri kaydedildi.

ÇARŞI: BUNLAR BEŞİKTAŞLI DEĞİL

Dün Emniyet yoğun mesaideydi. Çarşı'nın önemli simaları emniyete davet edilirken saatlerce kameralardan Beşiktaş-Galatasaray derbisindeki olay anları seyrettirildi. Görüntülerdeki kişiler soruldu. Çarşı üyelerinin yanıtları netti: Tanımıyoruz. Bunlar Beşiktaşlı değil!..