SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lige fırtına gibi başlayan Beşiktaş için Galatasaray derbisi dönüm noktası haline geldi. Alınan mağlubiyetin yanı sıra sahaya giren taraftarlar, kulübü çıkmaz bir sokağa sürüklemişti. Slaven Bilic, “Liderler zor günlerde ortaya çıkar” sözünü kanıtlarcasına, bu sıkıntılı zamanlarda taşın altına elini koydu. Ümraniye’yi çok farklı bir yere çeviren Hırvat çalıştırıcı, öğrencileriyle tek tek görüşmelerde bulundu. Kontrolü bir an olsun elinden bırakmayan Slaven Bilic, futbolcularının olumsuz ortamdan etkilenmesine engel oldu. Sivok başta olmak üzere tecrübeli oyuncular da devreye girince, Ümraniye yüzler gülmeye başladı.

‘MÜCADELEYE DEVAM’

Bilic’in, “Maçlar kazanılır, kaybedilir. Ancak savaşma isteğinizi asla yitirmeyin. Sizlere olan güvenim tam. Antalya maçıyla beyaz bir sayfa açacağız ve yeni bir seriye başlayacağız. Belki taraftarımızdan ayrı kalacağız, ancak onların desteğini her karşılaşmada hissedeceğiz” dediği öğrenildi. Başarılı çalıştırıcının bu sözlerinin takım üzerindeki olumlu etkisi, dünkü antrenmanda da gözler önüne serildi.

ASLA PES ETME

Sahaya giren taraftarların ardından ciddi bir cezayla karşı karşıya kalan Beşiktaş’ta, takımın bu durumdan olumsuz etkilenmesi bekleniyordu. Ancak korkulan olmadı, siyah-beyazlı futbolcular bir mağlubiyetle krize girmeyecek kadar güçlü bir ekip olduğunu kanıtladı. Dün basına açık olarak gerçekleştirilen idmanda, oyuncuların istekli ve neşeli tavırları gözlerden kaçmadı. Şut antrenmanında yıldızlar coşarken, kaleciler Tolga ve Cenk'in de kurtarışları teknik heyetin alkışını topladı.

ŞAKALAŞTILAR

İdmanın son bölümündeki 5’e 2 pas çalışmasında topu kaptıran Gökhan Töre’yle arkadaşlarının şakalaşması gözlerden kaçmadı.

Alican ESENCİ/AMK