SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Asır'ın haberine göre Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Bucaspor'un İzmir'de 1-0 yendiği Denizli maçında 33. dakikada tribüne yollandığı halde soyunma odasına girdiği için 7 maç ve 26 bin 500 lira ceza kestiği teknik direktör Kemal Kılıç, karara büyük tepki gösterdi. Kulüp menajeri Ramazan Avşar'ın temsilciyle görüşüp, kendisine ‘devre arasında giriş izin verildi' denildiğini belirten Kılıç, olayı şöyle anlattı:

‘SORUN YOK’ DEDİLER

“Ben dışarıya gönderilince, bana tribünde yer gösterildi ve oturdum. Devre arasında da menajere iki kez sordum, her defasında ‘izin alındı' cevabı geldi. Daha rahat ve aleni bir biçimde soyunma odasına giderken, hakemlere de ‘hocam temsilci izin vermiş' dedim. Onlar da bana ‘sorun yok girebilirsiniz' karşılığını verince soyunma odasının yolunu tuttum. 22 yıllık teknik direktörüm. Ben deli miyim? Bu kadar kural tanımaz, bu kadar kural bilmez miyim?”

SAVUNMA İSTEYECEĞİM

Ceza tebliğ edilince menajeriyle konuştuğunu söyleyen Kılıç, “Bana ‘Hocam ben kendi kafamdan böyle bir şeyi size söyleyip soyunma odasına gidin der miyim?' cevabı aldım. Menajerin temsilciyle yaptığı diyalogun üzerine hakemlerin de rahat tavırları, benim soyunma odasına girmemi sağladı. Ben ‘Acaba kural mı değişti?' diye düşündüm. Ceza gelince beynimden vurulmuşa döndüm. TFF'den, maçın hakemleri, gözlemcileri ve temsilcileriyle sözlü savunma yapılmasını talep edeceğim” dedi.