SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlı futbolcular ise aksine antrenmanlarda neşeli görüntüler vererek ‘Sadece bir mağlubiyet aldık, bu bizi yıkmaz” mesajını veriyor. Şüphesiz ceza etkileyecek bu takımı. Geçtiğimiz yıllarda birçok kez hakkı yenilen bir takım olarak buna alıştığını söylemek yanlış olur.

Her yıl hakem hataları ve verilen cezalar nedeniyle hakkı yenen bir camia bu kez sessiz kalmayacağını ilk günden göstermişti. Ve bu açıklamalar, verilecek cezalara alışan futbolculara itici güç olacaktır. 4'te 4 yapan futbolcular için yapılması gereken, gereğinden daha fazla destek vermektir. Başkan Fikret Orman olayların ardından ilk kez bu kadar kararlı ve istekli konuştu: “Bu takım şampiyon olacak…”

Bu takım çok farklı

Her zaman sükunetle konuşan başkan, bu kez adeta haykırdı. Göreve geldiği günden beri yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştirilere hedef olan başkan Orman, bu kez taraftarın sesi oldu. Bu takım gerçekten farklı. Yenilse bile farklı. Sahadan çıkmaması bile farklı. Yedek kulübesinde gol sevinci bile farklı bu sene. Alınan mağlubiyet ve verilecek ceza kimseyi küstürmezse, 4 haftadır taraflı tarafsız herkesin izlediği takımı alkışlamaya devam ederiz. Yoksa bazı kafatasçıların “önümüzü kapattılar” zihniyeti ile bir sezon daha geri gitmiş olur Beşiktaş. Bunun önüne ancak taraftar geçer. Ama gerçek taraftar!

Özlenen birliktelik

Geçtiğimiz yıllarda sık sık okurdunuz… “Paralar ödenmiyor. Futbolcular antrenmana çıkmadı. Makarnalar satıldı” gibi birçok maddi yönden olumsuz haber gündemi meşgul etmişti. Bugünlerde ise tam Beşiktaş ruhuna yakışan bir haber okuduk. A takımının aldığı galibiyet primlerinin bir bölümü alt yapıda çalışan personele dağıttığı haberi özlenen beraberliği gözler önüne seriyor. Belki bazıları için saçma gelebilir ama yıllardır o tesisleri iyi bilen ve her gördüğünü yazmayan birinin yazdığını unutmayın. Emeği geçen kim varsa, oradaki o müthiş özveri ile çalışan insanları unutmayanlara teşekkür edilmeli. Var olsunlar…

Çizilmemiş resim

Son paragrafımızı Fatih Terim'e ayıralım… Milli Takım ve Galatasaray başında almış olduğu başarılar ile göğsümüzün kabarmasını sağlamıştı Fatih hoca. Bugün ise o başarıları “Telefonun başında çaresiz bekleyenler” itibarsızlaştırmak istiyor. Televizyon kanalları aracılığıyla “Şampiyonlar Ligi kupası kazanmış bir hoca gelecek takımın başına” haberi çıkartılıyor. Bu mu hak ettiği İmparator'un? Twitter aracılığı ile mi öğrenecekti ayrıldığını? Siz zamanında alınan kupalara sevinirken o yenilerinin resmini çizmeye başlıyordu. Olmadı. Olmamalıydı!