SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal, kariyeri boyunca çalıştırdığı takımları hep saldırgan bir hale sokmuştur. Bu saldırganlık futbol anlamında olup, güce dayalıdır ve öncelikli gereklilik gol ve ikili mücadeledir. Yanal, yıllardır süregelen bu sistemini F.Bahçe'ye çok iyi işlemiş durumda. Hem de henüz 5 hafta geride kalmasına rağmen.

 AMA POZİSYON VERİYOR

Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş-G.Saray derbisinin puan tablosuna işlenmesiyle liderliğe oturacak olan Kanarya, şu an ligin en çok gol atan (15) takımı durumunda. Sadece golde değil, gol pozisyonunda da (31) zirvede bulunun sarı-lacivertliler, 40 şut atarak bu dalda da zirveye kuruldu.

Ayrıca 2484 pas ve 1894 isabetli, 11 asist, toplam orta (104), isabetli orta (29) ve top çalmada da (99) zirvede olan F.Bahçe, yardımlaşmanın ne kadar üst düzeye çıktığı ve ikili mücadeleden kaçmayıp, topu oynayan takım olduğunu gösteriyor. Rakamlara uzaktan baktığınızda diğer rakiplerine göre çok önde Kanarya. Ama tüm bu olumlu işlerin yanında verilen 22 gol pozisyonu ve Beşiktaş'ın bu rakamda 11'de olduğunu düşünürsek, alınması gereken çok yol olduğunu da görebiliriz.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK