SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sneijder transferi ile başlayan Aysal-Terim gerginliği, Milli Takım meselesiyle tavan yaptı. İkili arasındaki telefon polemiği, ipleri kopardı. Başkan, hocayı görevden aldı.

1 – TRANSFERDE KRİZ

ÜNAL AYSAL CEPHESİ

Başkan ve ona yakın isimlerin ortak görüşü, tüm transferlerin Fatih Terim'in bilgisi dahilinde yapıldığı yönünde… Aysal'a göre Terim kimi istediyse o alındı. Sneijder ve Chedjou da Terim'in transfer listesinde yer alıyordu.

FATİH TERİM CEPHESİ İmparator Sneijder'e en başından beri soğuk baktı. Öyle ki Hollandalı Florya'ya tanışmaya geldiğinde Terim'in yüzünden düşen bin parçaydı. Terim yakın çevresine sürekli “Sneijder'i ben istemedim. Sistemi ve düzeni bozacak” diyerek dert yandı. Ayrıca Chedjou da stoperde son alternatifti. Fatih Hoca, yönetime verdiği listenin bir ve iki numarasındaki isimlerle ilgilenilmediği için çok sinirlendi.

2 – MİLLİ DAVA 

ÜNAL AYSAL CEPHESİ Ünal Aysal, Fatih Terim'in Milli Takım ile yaptığı sözleşmenin metnine bir türlü ulaşamadı. Sözleşmede neler yazıldığından emin olamadı. Yöneticiler başkana “Terim, TFF ile görüşmelere geçen yazın başında başladı” laflarını fısıldadı. Aysal, TFF yöneticisi Servet Yardımcı'nın evine giden Terim'in yemekte ne konuştuğunu hep merak etti.

FATİH TERİM CEPHESİ

Hoca Milli Takım meselesinde netti. Her fırsatta “TFF ile sözleşme imzalamadım. Para konuşmadım. Andorra ve Romanya maçlarından sonra TFF prim vermek istedi ama kabul etmedim” diyordu. Servet Yardımcı ile görüşmediğini de söylüyordu.

3 – MEDYA GERGİNLİĞİ

ÜNAL AYSAL CEPHESİ

BAŞKANIN hocasını belki de en çok suçladığı nokta, söz konusu krizin medya ayağı. Ünal Aysal'a göre, Fatih Terim kendine yakın gazetecilerle sarı-kırmızılı yönetimi yıpratmaya çalıştı.

FATİH TERİM CEPHESİ

İmparator ise başkanın tersini düşünüyor. Ünal Aysal'ın gazetecilere yolladığı mesajları gerekçe gösteriyor ve medya yoluyla asıl yıpratılan ismin kendisi olduğunu düşünüyor Fatih Terim.

4 – TELEFON POLEMİĞİ

ÜNAL AYSAL CEPHESİ

Real Madrid yenilgisi, Fatih Terim'in Galatasaray'daki sonunu hazırladı. O maça kadar bire bir iletişim kuruluyordu ve ikili her fırsatta cep telefonundan konuşuyordu. Ama Aysal, Real Madrid maçından sonra aradığı Terim'e bir türlü ulaşamadı. Lutfi Arıboğan vasıtasıyla hocasından telefon beklediğini söyledi. Ama Terim başkanına geri dönmedi.

FATİH TERİM CEPHESİ

Fatih Hoca'ya göre telefon krizinde suçlu kendisi değil! İmparator, Lutfi Arıboğan'ın Florya'ya destek ziyareti amacıyla geldiğini belirtip ekliyor: “Bana başkanı aramam gerektiği söylenmedi.”

Terim-Arıboğan görüşmesinin ana maddesi telefon krizi değil, Beşiktaş maçının primiydi. Ama Terim prime karşı çıktı ve oyuncuların derbide şahsiyetlerini ortaya koymaları gerektiğini söyledi.

Mehmet ÖZCAN/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:45,