SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya fena karıştı

La Liga'da Real Madrid'in Elche'yi deplasmanda 2-1 yendiği maçta konuk ekip lehine çalınan penaltı İspanya'da ortalığı karıştırdı. Barça'ya yakın gazeteler hakem Muniz için "Hırsız" manşetini attı.

Güncellenme: 16:28, 26/09/2013
İspanya fena karıştı

İspanya Ligi’nde savaş erken başladı. Real Madrid’in deplasmanda Elche’yi 2-1 yendiği maçın son bölümünde gelen penaltı ortalığı karıştırdı. Martinez Valero Stadı’nda mücadele 1-1 devam ederken, hakem Muniz Fernandez, ev sahibi ekipten Carlos Sanchez’in Pepe’yi çektiği pozisyona 90+5’te penaltı çaldı. Ronaldo’nun penaltıyı gole çevirmesiyle Real bu zorlu deplasmandan 3 puan çıkardı. Ancak 90 dakikanın ardından Los Galacticos lehine 13. penaltıyı çalan hakem Fernandez’e tepki büyüktü. Barcelona’ya yakınlığıyla bilinen Sport gazetesi, “Hırsız” manşetini atarken, El Mundo Deportivo da “Real Madrid işte böyle kazanır” başlığını kullandı. Sosyal medyada da penaltı kararı büyük yankı uyandırdı. Policia Nacional isimli İspanya’nın en çok takip edilen twitter hesabında maçın hemen sonrasında “Son 10 dakika içerisinde 120’ye yakın hırsızlık ihbarı geldi” esprisi yapıldı.

PIQUE-ARBELOA KAPIŞTI

Hakem Muniz’in Real lehine berbat bir yönetim gösterdiği öne sürülürken, Ramos’un da kırmızı kartla oyundışı kalması gerektiği belirtildi. Tartışmaya eflatun-beyazlıların ezeli rakibi Barcelona da dahil oldu. Pique, “Canal +’da komik bir tiyatro izledim” tweetini attı. Barça’lı yıldıza Real cephesinden cevap gecikmedi. Arbeloa “İnsanların sinema yerine tiyatroya yönelmesi çok güzel bir tavır” diye karşılık verdi. Barcelona Başkanı Sandro Rosell de penaltı tartışmalarıyla ilgili “Ben hala bu işin altında bir kasıt olduğuna inanmıyorum” açıklamasını yaptı.