SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker, mücadelenin ilk yarısında rakibinin alan savunması karşısında zorlandı ve hücumlardan sürekli boş döndü. Lipkevicius’un basketleriyle ilk çeyreği 32-13 önde geçen Zalgiris Kaunas, ilk yarıyı da 46-32 üstün tamamladı.

Sarı-lacivertli takım, ikinci yarının ilk dakikasında Melih ile üst üste üç sayılık basketler bularak 9-0’lık seri yakaladı. Karşılaşmanın 22. dakikası 46-41 Zalgiris Kaunas’ın üstünlüğüyle geçilirken, Barış-İzzet ikilisiyle sayı üretmeye devam eden Fenerbahçe Ülker, üçüncü çeyrek sonunda farkı 4 sayıya (61-57) indirdi.

Yakaladığı ritmi son periyoda taşıyan sarı-lacivertli ekip, Melih’in üç sayılık basketinin ardından McCalebb ile pota altından sayı üretti ve 36. dakika içinde 69-69 beraberliği sağladı. Fenerbahçe Ülker, yine Melih ile sayı buldu ve 37. dakikada 71-70 öne geçti. Ancak boyalı alanda Jankunas ile oyuna ağırlığını koyan Zalgiris Kaunas, karşılaşmayı 82-77 kazandı.

Organizasyonda yarın final maçında Beşiktaş Integral Forex ile Olympiakos karşı karşıya gelecek. Günün diğer mücadelesinde Anadolu Efes, üçüncülük maçı için Zalgiris Kaunas’ın karşısına çıkacak.

Fenerbahçe Ülker ile Budivelnik Kiev ise beşincilik-altıncılık mücadelesinde karşı karşıya gelecek.

Yayınlanma Tarihi:23:19,