SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim olayı İtalya basınında

Teknik direktör Fatih Terim'in Galatasaray ile yollarının ayrılmasının yankıları, bir süre çalışma fırsatı yakaladığı İtalya'daki spor basınında da ses buldu.

İnternet sitelerinde yer verilen haberlerin başlıkları ve özet yorumları şöyle...
La Gazzetta dello Sport: "Terim iki yıllık sözleşmeye hayır dedi, Galatasaray onu muaf tuttu" Galatasaray, Fatih Terim'den boşandığını resmen duyurdu. Türk kulübünden yapılan açıklamaya göre bu ayrılık, İstanbul takımının elde ettiği skorlarla değil, Terim'in sözleşmesinin 2 yıl daha uzatılması teklifini kabul etmemesiyle ilintili.
Corriere dello Sport: "Galatasaray Terim'i avladı. Yarışta Mancini de var" İmparator'un gönderilmesinin perde arkasında, evinde Real Madrid karşısında aldığı 1-6'lık skor olabilir.
ANSA: "Galatasaray: Terim gönderildi. 2 Ekim'de Juventus Galatasaray ile karşılaşacak" İmparator'un takımdan uzaklaştırılmasında, şampiyonlar ligi'nin birinci gününde, Real Madrid karşısında evinde elde ettiği 1-6'lık skor olabilir. Galatasaray'ın bir sonraki rakibi Juventus. Teknik direktör koltuğu için Roberto Mancini ve Jupp Heynckes'in adı geçiyor."
TuttoJuve: "Terim'in muafiyeti resmileşti. Mancini hazır mı?" Boşanmanın ardında, sezona kötü bir başlangıç gibi bir gerekçe olamaz, aksine nedeni, İmparator'un takımla olan sözleşmesini 2016 yılına kadar uzatmak istememesi. Aslında Terim'in niyeti, yaklaşan bir sonraki Avrupa elemeleri için milli takım dizginlerini eline almak. Onun yerine bir numaralı aday, Roberto Mancini görünüyor.