SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezon büyük uğraşlar sonucunda 4.5 milyon euro bonservis karşılığında Valencia'dan transfer edilen Mehmet Topal, takımın defansif açıdan her şeyi. Bunu oynadığı her maçta tekrar tekrar insanların gözüne sokuyor Topal. Sezon başında teknik direktör Ersun Yanal'ın kadro seçimi sebebiyle 11'de yer bulamayan Topal, ilk kez 4-0 kazanılan Sanica Boru Elazığspor maçında 11'de oynadı. Daha önce sadece 89'da Kasımpaşa maçında sahaya giren milli futbolcu, 1 kez direkt oynadığı karşılaşmada rakamları adeta parçaladı.

TOPLAM 26 KEZ

Lafı hiç uzatmadan kısaca anlatalım. Mehmet Topal haricinde F.Bahçe'de ikili mücadelede en çok top çalan isim Caner Erkin. Caner 4 maçta 90 dakika sahada kaldı ve 16 kez top çalmayı başardı rakiplerden. Ve Topal, Elazığ maçında ve daha önce oynadığı 4 dakikada toplam 26 kez top çalarak, nasıl bir defansif özelliğe sahip olduğunu ve ‘Örümcek adam' lakabını almasının sebebini gösterdi. Bu 22 tanesi Elazığ maçında olması da 1 maçta nasıl fark yarattığını gösteriyor Topal'ın.

%96 İSABET

Elazığ önünde savunmada 12, orta alanda 9, hücumda ise 1 kez rakipten top çalan Topal, ayrıca yüzde 96 gibi müthiş bir isabetli pas oranıyla ilk 11'deki yerini garantiledi.

Eser ERENLER / AMK

Yayınlanma Tarihi:08:36,