SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray 13 yıl aradan sonra yine aynı senaryo ile çalkalanıyor. Ünal Aysal'a anlatılan ve başkanın inandığı bu komplo camiayı hayretlere düşündürecek türden. 2000 yılında 4 kupayı arka arkaya kazanan, UEFA Kupası'nı kaldıran Galatasaray'da Fatih Terim, camiadan uzaklaştırılmak istenmiş ve Fiorentina'ya imza atması yönünde telkinler yapılmıştı. Taraftarların “Kal bu sene” tezahüratlarına rağmen Selahattin Beyazıt ve Özhan Canaydın'ın başını çektiği operasyon sonrası Fatih Terim, Haziran 2000'de İtalya'ya gitmişti. Dönemin başkanı Faruk Süren ise Temmuz 2001'de başkanlık koltuğundan ayrılmıştı. Koltuğa Mehmet Cansun sonrası oturan ise az önce ismi geçen Özhan Canaydın olmuştu.

DÜRÜST VE SÜREN İCRAATI

Galatasaray, sezona hızlı bir giriş yaparken düğmeye Gaziantepspor maçının haftasında basıldı. Aysal'ın inandırıldığı komplo teorisine göre Faruk Süren ve Ali Dürüst; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Abdürrahim Albayrak'ı aracı olarak kullandı. Gidiş yolu doğruydu zira Erdoğan, Aysal'a randevu dahi vermiyordu.

ERDOĞAN DOĞRULAMIŞTI

Albayrak, Ünal Aysal'a randevu dahi vermeyen Erdoğan'la görüşerek Terim'in Milli Takım hocası olması yönünde tavsiyede bulundu. Başbakan da görüşe ‘olur' yanıtı verdi. Zaten Erdoğan'ın, “İstemedim, teklife olumlu yanıt verdim” sözleri teorinin bu kısmını doğruluyor.

İLK RAUNDU KAZANDILAR

Komploya göre Dürüst ve Süren ikilisinin Milli Takım hamlesi başarıyla sonuçlandı. 2000'de kendisine yapılanlardan rövanşı almaya hazırlanan Süren'in Dürüst ile yaptığı bu hamlede Terim, görevi kabul etti. Sözleşme kriziyle de ipler gerildi. İlk raundu kazanan ikilinin çalışmaları bunlarla sınırlı kalmayacak.

AYSAL GİDİYOR!

Fatih Terim, bu komplo teorisine göre önce Galatasaray'ı bırakacak ki dün bu gerçekleşti, ardından çöküş dönemi devam edecek. Terim'siz süreci idare edemeyeceği planlanan Ünal Aysal da 2014'teki genel kurulda, koltuğu devredecek. Devredeceği isimler ise Faruk Süren ve Ali Dürüst ikilisinden biri olacak.

TERİM’İ GÖNDER BAŞKAN!

Real Madrid karşılaşması, Şampiyonlar Ligi ve Türkiye'nin Avrupa Kupaları tarihinin en ağır yenilgilerinden birine sahne oldu. Ancak Aysal'ın locasında konuşulanlar en az maçın sonucu kadar ilginç. Real Madrid yenilgisi sonrası başkan Ünal Aysal'ın yanına gelen Ali Dürüst, “Bu yenilgi kabul edilemez. Terim'i ne zaman göndereceksin başkan?” diyerek komplo teorisini destekler nitelikte bir konuşma gerçekleştirmiş oldu.

Raşit ALTUN / AMK