SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olimpiyat Stadı'nda ölüm-kalım maçına çıkan Galatasaray, Almeida'nın golüyle ilk yarıyı 1-0 geride kapadı. Beşiktaşlılar zafer şarkıları söylemeye, sarı-kırmızılı taraftarlar takımlarından ümidini kesmeye başladı. Büyük futbolcular büyük maçlarda ortaya çıkardı ve Galatasaray'ın Didier Drogba'sı vardı. Fildişili forvet derbinin son yarım saatinde sazı eline aldı, attığı iki golle takımını galibiyete taşıdı.

HER YERDE DROGBA…

Kariyerinde Premier Lig şampiyonluğundan Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna kadar sayısız başarıya sahip Drogba'nın performansına kimse şaşırmadı. Ama perde arkasında yaşananlar, saha içinde Galatasaray'ın her şeyi olan Drogba'nın saha dışında da liderliğini konuşturduğunu gösteriyor.

Sarı-kırmızılı takım geçen hafta içinde Real Madrid'den tarihi fark yedi. İdmanlarda kimsenin ağzını bıçak açmıyordu ve derbi öncesi takım umut vermiyordu. Bunu gören Drogba, taraftara seslendi ve “Şampiyon takım olarak dimdik ayakta duracağız. Olimpiyat Stadı'nda gerçek Galatasaray'ı hatırlatacağız” dedi.

TAKIMA YEMEK VERDİ

Parçalı Fil ardından arkadaşlarını nasıl motive edeceğini buldu ve takımı derbiye 24 saat kala yemeğe götürdü. Drogba, omzundaki sakatlığına rağmen sonuna kadar savaşacağını söyledi ve Beşiktaş'ı yenmekten başka çarelerinin olmadığını sözlerine ekledi.

FİLDİŞİLİ SÖZÜNÜ TUTTU

Drogba sözünü tuttu, Galatasaray derbide zafere koştu. 35 yaşındaki tecrübeli oyuncu, instagram hesabına yazdığı “Görev tamamlandı” mesajıyla galibiyetin haklı gururunu yaşadı.

Coşkun ÇELİK/AMK