SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim istifa etmiyor!

Kapalı kapılar ardında Beşiktaş maçı sonrası Fatih Terim’in istifa edeceği konuşuluyordu. Cimbom derbiyi kazandı, İmparator kaldı, komplo teorileri ise son buldu!

Güncellenme: 09:01, 24/09/2013
Terim istifa etmiyor!

Yeni sezona “Ligde 4. yıldız, Avrupa'da yarı final” parolasıyla giren Galatasaray'da saha içinde işler yolunda gitti. Emirates Cup sonrası prestijli bir kupa müzeye konuldu, arkasından Süper Kupa'da Fenerbahçe'nin elinden bir kupa daha alındı.

Milli Takım'dan sonra…

Saha dışında yaşanan bir gelişme her şeyi berbat etti. Fatih Terim'e 4 maçlığına A Milli Takım'ın başına geçmesi için teklif yapıldı. Galatasaray cephesi ne kadar olumsuz yaklaşsa da siyasiler İmparator'u baskıya aldı. Ve Terim, 22 Ağustos'ta Türkiye Futbol Federasyonu ile sözleşme imzaladı.

Terim istifa etmiyor

Sarı-kırmızılılar, hocası A Milli Takım'a gittikten milli takım Brezilya için yeniden umutlandı ama Florya'da soğuk rüzgarlar esti… Terim'in milli görevinden sonra Aslan, oynadığı 4 maçı kazanamadı. Tehlikeyi gören yönetim düğmeye bastı ve milli arada teknik direktör Fatih Terim'e sözleşmesini iki yıl yenilemesi için teklif yaptı. Ama Terim imzayı atmadı ve “Acaba istifa mı edecek?” dedikoduları kulaktan kulağa yayıldı.

Beşiktaş galibiyetiyle Fatih Terim'e yönelik eleştiriler bir anda kesildi. “Galatasaray benden vazgeçmedikçe, ben Galatasaray'dan vazgeçmem” diyen Terim'in kararı değişmedi. Yani istifa kesinlikle söz konusu değil. Kağıt parçası olarak gördüğü sözleşmeyi önemsemeyen hocanın yuvasından ayrılmaya hiç niyeti yok. Yönetimin tepkisi ise bugünkü toplantı sonrası belli olacak.

Egehan ŞENGÜL

Yayınlanma Tarihi:08:38,