SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Spor Toto Süper Lig'de kaybettikleri Konya Torku deplasmanı sonrası oynadıkları 4 karşılaşmayı da kazanmaları sonrası, zafere kilitlendi. G.Saray'ın Beşiktaş'ı yendiği olaylı derbi sonrası dostlarıyla ligin gidişatını yorumlayan Yanal, “Puanlar henüz işlenmedi ama biz şu an lideriz. Önemli olan burada kalıcı olmak. Artık o liderliği kimseye bırakmayacağız. Takım olarak tek hedefimiz şampiyonluk” dedi.

Son haftalarda çıkış yakaladıklarını kaydeden Yanal, “Bunu sürdürerek şampiyon olacağız. Açık ara Türkiye'nin en iyi kadrosuna sahibiz. 24 oyuncumla sezon sonunda şampiyonluğa ulaşacağız” diye konuştu.

BAŞKENT KIRILMA ANI!

Ligin ilk haftasında alınan Konyaspor yenilgisinin ardından “Biz lige 2. haftadan itibaren başlıyoruz” açıklamasını yapan Yanal, Pazar günü oynayacakları G.Birliği maçıyla ilgili olarak da oyuncularına ciddi uyarılarda bulunacak. Oyuncularından G.Birliği maçında kesinlikle konsantrasyon sorunu yaşanmasını istemediğini belirtecek olan Yanal, Başkent'teki krtik sınavı hafta boyunca ‘kırılma anı' olarak öğrencilerine lanse edecek.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK