SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

VOJVODİNA'YA dramatik bir şekilde elenerek Avrupa defteri kapanmış, yeşil-beyazlı taraftarlar hem yönetimi hem de teknik direktör Hikmet Karaman'ı istifaya çağırmıştı. Karaman hemen gönderildi, takımı kurtarsın diye ligi en bilen hocalardan Christoph Daum getirildi.

ANCAK Alman hoca beklediğinden daha kötü bir tabloyla karşılaştı. Daum mutlaka bir forvet istedi, ardından orta sahaya kaliteli yabancı gerektiğini belirtti. Ama yönetim, ne golcü getirebildi, ne de Edu'nun boşluğunu doldurdu.

PİNTO saç baş yoldururken, rahatsızlığı nedeniyle son maçta oynamadı. Daum mecburiyetten Kazım'ı santfor yaptı. Orta alanda ise Belluschi sakatlanınca sistem çöktü. Küme düşen Samsunspor'un oyuncusu Murat Yıldırım ile yine küme düşen Ordusporlu Şamil Cinaz, tabii ki orta sahayı kurtaramadı.

Hala yükleme yapıyor!

TÜM bu ortamda savunma da her maçta döküldü. Civelli bir türlü alışamadı, Taiwo ise tam bir hayal kırıklığı… Daum bir yandan takıma moral vermeye çalışıyor, diğer taraftan umutsuz ve kızgın olan taraftar ile camiaya umut saçmak için uğraşıyor.

HİKMET Karaman'dan enkaz devralan Daum, ligin 5. haftası geride kalmasına rağmen sezon öncesinde adam gibi kamp dönemi geçirilmediği için takıma yükleme yapmakla uğraşıyor. Daum, adeta krizlerle boğuşuyor.