SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Melo yine sahnede

90 dakika boyunca sahanın en iyileri arasında yer alan Brezilyalı, uzatmalarda gördüğü kırmızı karta karşın orta sahaya hükmetti ve zaferin mimarları arasındaki yerini aldı...

Güncellenme: 08:51, 23/09/2013
Melo yine sahnede

G.Saray son yılların en olaylı derbisinde zafere zor da olsa zafere uzandı. 76 bin kişi karşısında tarihi bir zafer yaşayan sarı-kırmızılılarda 2 gol atan Drogba kadar etkili bir isim vardı: Felipe Melo… Beşiktaş ile oynanan derbilerde farklı bir motivasyonla mücadele eden ve bugüne kadar genellikle başarılı olan Brezilyalı yıldız, yine döktürdü. Orta alanda siyah-beyazlı futbolcuları adeta sahadan silen Pitbull, galibiyetin kilit isimlerinden biriydi. BUGÜNE kadar ezeli rakiplerine 3 gol atan Melo, bu kez skora doğrudan katkıda bulunamasa da üzerine düşeni fazlasıyla yaptı.

ORTALIK KARIŞTI!

Uzatma dakikalarında başta Sabri ve Muslera olmak üzere sarı-kırmızılı futbolculara çok sert müdahalalerde bulunan Motta'ya sert giren Melo, direk kırmızı kartla oyundan atıldı. Bu dakikadan sonra da ortalık karıştı ve maç yarıda kaldı. Geçen sezon da Beşiktaş derbisinde Oğuzhan'a tükürdüğü gerekçesiyle atılan Pitbull yine kırmızı kart gördü.

Yasin YILDIRIM / AMK