SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ağustos ayının son günü… Fenerbahçe, Sivasspor'u 5-2 mağlup etti ama Moussa Sow'un bırakın 11'i 18'e alınmayışı gündeme damgasını vurdu. Senegalli yıldızın tribüne çıkması ise krizi beraberinde getirdi. Aynı gün; Sivasspor maçında tribüne gönderildiği için duygusal davranan ve Twitter hesabından teknik direktör Ersun Yanal'ı eleştiren Sow'un Kasımpaşa maçında da kaderi aynıydı: Tribün…

“ELHAMDÜLİLLAH”

Ersun Yanal'ın milli takım maçları öncesinde telefonla konuştuğu, ertesinde ise bire bir görüştüğü Moussa Sow'u Kasımpaşa deplasmanında oynatmadı ama Elazığspor maçında 11'de sahaya sürdü. Ve Senegalli oyuncu 11'e geri döndüğü gün, futbolculuk kariyerinin en iyi 90 dakikalarından birini yaşadı. Spor Toto Süper Lig'de ilk hat-trickini yaptı. Maç sonrası mikrofonlar ondaydı.. Senegalli'nin ilk sözü “Elhamdülillah” oldu. Ve devam etti: “Hocamın verdiği mesajı aldım. Çok çalıştım ve formama yeniden kavuştum.”

 O MESAJ NEYDİ?

Hafta içinde Ersun Yanal ile Moussa Sow arasında ilginç diyalog yaşanmıştı. Tecrübeli teknik adam önceki haftalara oranla daha hırslı gördüğü golcü futbolcu ile başbaşa konuşarak maça hazırladı. Sow'un çok kaliteli futbolcu olduğuna dikkat çeken Yanal, “En yetenekli oyuncularımdan birisin. İstediğim gibi çalışmalısın. Eğer iyi çalışırsan sakatlık sorunu da yaşamazsın. Seni hazır bekliyorum” dedi. Sow'un başarısının arkasındaki sebepler bunlardı. Peki Sow bu mesajlara sahada nasıl yanıt verdi?

2 KM FAZLA KOŞTU

Geçmiş maçlarda 9 km ortalama ile oynayan Moussa Sow'un Elazığ maçında 11 km sınırını aşması Yanal'ı mutlu etti. Sow, hocısının 13 km koşmasını istediğine dikkat çekerek, “Bu mesafeye çıkabilir miyim bilemiyorum ama 11 bin metre koşmak güzel” ifadesini kullandı. Sow'un 20 km. üzerindeki koşu hızıyla 1000 metre mesafe katettiği ortaya çıktı.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK