SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş taraftarı maçın uzatma dakikalarında sahaya girerek büyük bir skandala imza attı. Melo'nun kırmızı kartıyla saha bir anda karıştı. Kırmızı karttan önce Muslera'nın taca attığı topu kullanan Beşiktaşlı oyunculara da; buna tepki gösteren Melo'ya da yakışmadı. Taraftarın sahaya girmesi utanç tablosuydu. Sebebi ne olursa olsun bir derbi maç, taraftarın sahaya girmesi ile tamamlanamadı!

Drogba farkı…

Galatasaray'ı krizden Drogba çıkardı. Real Madrid maçında sakatlanan hafta içi neredeyse doğru dürüst antrenman yapamayan Fildişili yıldız derbiye karakterini koydu. Attığı iki golle maça damga vuran Drogba sahanın lideri olduğunu bir kez daha ispatladı. Aslında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda 76 bin 580 seyircisini arkasına alan Beşiktaş, ilk dakikalarda maçı daha çok ister bir görüntüdeydi. Fernandes ile kaçan yüzde 100'lük pozisyondan dakikalar sonra Almeida'nın golü geldi. Golde Gökhan Töre – Serdar Kurtuluş – Almeida üçgeninin altını çizelim. Serdar'ın ortasına pas dedim çünkü orta değildi!

İlk yarı sahanın hakimi Beşiktaş'tı ancak 2. yarıda Engin – Bruma hamlesi üstünlüğü Galatasaray'a getirdi. Sarı-Kırmızılıların golü Serdar'ın hatası ve Bruma'nın asistiyle Drogba'dan geldi. Galatasaray bu golle maçı tek kaleye çevirdi. 13 dakika sonra sahne yine Drogba'nındı. Bu kez asistin sahibi dün gecenin en şanssız ismi Burak Yılmaz'dı. Galatasaray'ın üstünlüğünün ardından maça denge geldi. Beşiktaş zaman zaman etkili gözükse de Olimpiyat'ta gülen Terim ve oyuncularıydı.

Wesley Sneijder!

Tekrar ediyorum belki ama Galatasaray'da Sneijder bu formuyla 11 oynayamaz. İkinci yarı biraz toparlansa da ilk yarıda Beşiktaş'ın orta sahada kurduğu üstünlüğün sebebi de Hollandalıydı. İlk yarıda hayal kırıklığı yaratan tek oyuncu Sneijder değildi elbette. Engin de çok etkisizdi. Burak Yılmaz kaçırdığı net 3 gol pozisyonu ile yine saç baş yoldurdu.

Başta da belirttim; Olimpiyat Stadı'nda yaşanan “Kara” gece derbiye gölge düşürdü…

Yayınlanma Tarihi:08:34,