SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşma öncesi en çok merak edilen konulardan biri Didier Drogba'nın Beşiktaş'a karşı oynayıp oynayamayacağıydı. Fildişili, Real maçında Pepe'nin darbesiyle yerde kalmış ve omzundan sakatlanmıştı. Ancak sadece Drogba değil, sarı-kırmızılılar kötü günler geçiriyordu. Yaz aylarında olduğu gibi, parola yine belliydi: Çare Drogba!

TAKIMA YEMEK VERDİ

Fildişili oyuncu 6-1'lik yenilgi sonrası şok yaşayan, ligde 3 beraberlikle ilerleyen takım arkadaşlarını Cumartesi akşamı Beyti'de yemeğe götürdü. Yemek sonrası gözler Drogba'daydı. Herkes pür dikkat onu dinledi: “Bu günler geçecek. Beşiktaş maçıyla yepyeni bir yola gireceğiz. Şampiyonluğu bırakmaya benim niyetim yok. Sizin de olmadığını düşünüyorum. Hep birlikte çıkalım ve Beşiktaş'ı yenerek işe başlayalım” dedi.

OYNAMAK İSTİYORUM…

Drogba sözünü tutmak istiyordu ancak bir engel vardı. Omzundaki ağrılar sürüyordu. Durumu riskliydi. Hem sağlık kuruluyla hem de hocası Terim'le konuştu. “Oynamak istiyorum” dedi ve İmparator onu ilk 11'de sahaya sürdü. Gollerini attı, 3 puanı getirdi. Şimdi taraftara bir kez daha seslenme vaktiydi!

GÖREV TAMAMLANDI

Sarı-kırmızılı futbolcu, dün maç sonrası AMK aracılığıyla bir kez daha taraftara seslendi. Beşiktaş'a mesaj yollayan; arkadaşlarına yemek vererek motive eden, 2 gol atan Fildişili'nin sözleri kısa ve netti: Görev tamamlandı…

Florya dönüşü Didier Drogba yine mesaideydi. İnstagramda taraftarı niteleyerek , “Bizim sizimiz var” yazdı Görev tamamlandı sözlerini burada da tekrarladı.

Egehan ŞENGÜL/AMK