SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezona büyük umutlarla giren fakat üst üste kötü sonuçlar alan Bursaspor’da taraftarlar yeni yönetime tepki gösterirken, Başkan Erkan Körüstan, Bursaspor TV aracılığı ile bu eleştirilere cevap verdi.

Kamuoyunun önüne çok fazla çıkmadığı için eleştirilen Başkan Erkan Körüstan konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “ Ben çok fazla ortada gözükmeyi seven insan değilim. Çalışmayı çok seven bir insanım. Sabah saatlerinde kendi işyerimde, öğle saatlerinde ise Kulübe gelerek bazen gece yarısına kadar Özlüce'de çalışıyorum. Daha önceki başkanlık yaptığım dönemde de çalışma sistemimiz böyleydi. Kamuoyu ve basındaki arkadaşlarımız bu kadar mesai harcadığımızı bilmiyorlardı. Bursa'da olduğum zamanlarda her gün sürekli kulüpteyim. Sorunlar için her birimle sürekli görüşüyoruz. Ben sadece Rize maçına gitmedim. Kendi özel işlerim nedeniyle yurtdışında olmak zorundaydım. Bir tek Rize maçına gitmedim diye eleştiri aldım. Bu sezon 40 civarında maç oynayacağız. Sağlığım elverdiği sürece hepsine gitmeye tabii ki çalışacağım. Randevularımın hepsini Bursaspor'a göre ayarlıyorum. Her gün kulüpteyim ve görevimin başındayım. Görevimi de çok severek yapıyorum. İnsanlar şunu diyebilirler “Kamuoyunun ve basının karşısına çıkmıyorsunuz”. Evet ben basının karşısına çıkmayı çok fazla sevmiyorum. Çok konuşacağımıza işimize bakalım. Ne kadar çok konuşursak o kadar çok hata yaparız. Hz Ali'nin bir lafı vardır “Konuştuğum için pişman olduğum anlar oldu ama sustuğum için asla.” Tabii ki susalım da demiyorum. Gerektiği zaman gerekliği yerlerde çıkar, Bursasporumuzu savunuruz” dedi.

PROFESYONELLERİMİZE GÜVENİYORUM

Profesyonel yöneticiler konusunda yapılan eleştirilere de değinen Erkan Körüstan, “Profesyonel arkadaşlarımız göreve geldiğinde eleştiriler başladı. Onların çalışmalarını görmeden eleştirilerin gelmesine biraz şaşırdım. Avrupa'da kulüpler tamamen profesyoneller ile idare ediliyor. Biz yöneticiler tepede kontrol mekanizması olarak görev yapmalıyız. Ama biz yinede her gün kulübe gelerek istişarelerde bulunuyoruz. Tüm çalışanlarımız kendilerini kanıtlamış insanlar. Ben hepsine inanıyor ve güveniyorum. Birlikte beraber çalışıyoruz. Bu kadar eleştiriyi de hak etmediklerini düşünüyorum. Zaman içerisinde başka profesyonellerde alabiliriz. Değiştirmek zorunda da kalabiliriz. İnşallah değiştirmek zorunda da kalmayız ama onlarda olabilir” dedi.

PROVOKATÖRLER VAR

Yönetim Kurulu olarak bedava bilet ve otobüs vermediklerini belirten Körüstan, yönetimin bu tutumundan dolayı çeşmesi kesilenlerin tribünleri provoke ettiğini söyledi.Körüstan sözlerini şöyle sürdürdü; “Taraftarlarımız 1-2 maçlık performansa göre futbolcularımıza not vermemesi lazım. Taraftarlarımızda haklı sürekli başarı istiyor. Kulüp son 4-5 senedir sürekli üst sıralarda ilk 4-5 sıranın içerisinde yer aldı. Talihsiz bir süreç geçiriyoruz. Taraftarlara kesinlikle bedava bilet ve otobüs vermiyoruz. Bazılarının çeşmesi kesildi. Bu isimler tribünleri provoke etmeye çalışıyorlar. Daha ilk maçta yönetim istifa diye bağırıldı. Yani gerçek taraftarlarımızın bu provokasyonlara gelmemesini istiyoruz. Biz istifa edelim. Ne olacak? Yeni gelen bir şey mi yapabilecek? İstifa bir çözüm değil. Biz kent olarak hep birlikte bu takımı en kısa sürede nasıl en iyi noktaya getirebiliriz onun hesabını yapmak zorundayız. Ben takıma güveniyorum. Bu takım başarılı bir takım. Gelen transferlerde gidenlerde daha iyi transferler. Takıma belirli bir süre verilmesi lazım. Bazılarının çeşmesi kesildi. Biz bu çeşmeyi kesinlikle açmayacağız. Bile bile yapılıyor bazı şeyler. Yönetim gitse de bizim önümüz açılsın eski düzene dönelim diye bakılıyor. Biz gittiğimiz zaman takıma transfer yapılacak durum yok. Saha sonuçları geldiği zaman bu provokasyonları yapanlar yok olacak” dedi.

LOCA SATIŞLARI BAŞLIYOR

Erkan Körüstan inşaatı devam eden yeni stadyumumuzda isim hakkı ve loca satışları için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Körüstan konu ile ilgili olarak, “Belediye Başkanımız Recep Altepe Bursa'ya çok güzel bir stadyum kazandırıyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Stadyumun isim hakkı ve localarının satışına hemen başlamamızı istedi. Bu konu ile ilgili Galatasaray Kulübü'nde çalışmış profesyonel bir arkadaşımız göreve başladı. Şuanda Belediye ile görüşmelerimiz devam ediyor. Çok kısa sürede loca satışlarına başlayacağız” dedi.

BURSASPOR KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURMALI

Hiçbir siyasi partiye üye olmadığının altını çizen Başkan Körüstan, “Benim siyasi görüşüm yok. Siyasi bir partiye de üye değilim. Rabbimin emrettiği ibadetlerimi yapabiliyorum o kadar. Benim gruplarla filen hiçbir alakam yok. Olmadı, olacağını da düşünmüyorum. Benim sevdam Bursaspor. Bursaspor'a ne kadar büyük katkı sağlayabiliriz. Kalıcı gelir kaynakları üretebiliriz. Profesyonel kurumu nasıl kurabiliriz? Bursaspor kendi gelirleri ile nasıl ayakta kalırın hedefi içerisindeyiz. Hiç kimseye muhtaç olmadan Bursaspor'u yaşatmanın çalışmalarını içerisindeyiz. İnşallah bunu başarırız” dedi.

KAVGAYI SEVMEM

Bursaspor Başkanı'nın kimseyle ile kavga içerisinde olmaması gerektiğini belirten Körüstan, “Benim kimseyle sürtüşmem olmaz. Çünkü ben sürtüşmeyi seven birisi değilim. Bana karşı eleştiri getirenlere de hoşgörü ile bakıyorum. Neticede eleştiride, protestoda olacaktır. Ama art niyetliler hariç. Bursaspor Kulübü Başkanının kimse ile kavgası ile olmaması lazım. Kavgamızı Bursa dışı ile yapalım. Bursa'da kimse ile kavga olmamalı. Hem şahsi olarak hem de Bursaspor Kulübü Başkanı olarak böyle olmalı diye düşünüyorum”dedi.

GEREKTİĞİ ZAMAN DİK DURUŞ GÖSTERİRİZ

Rahmetli İbrahim Yazıcı döneminde “Dik Duruş” söyleminin gerektiği yerde devam ettirileceğini de belirten Körüstan, “ Herkese dik duruş gösterirsek etrafımızda kimse kalmaz. Bu dik duruşu lazım olduğu zaman göstermemiz gerekiyor. Bize karşı bir şey yapılıyorsa o dönemde göstermeliyiz. Her şeye eyvallah dersek olmaz. Bursaspor'un menfaatleri çerçevesinde dik duruşu, sadece ben değil tüm Bursa'nın göstermesi lazım” dedi.

TUTKUM ESKİYE ORANLA DAHA FAZLA

Bursaspor'a bir önceki dönemden daha fazla mesai harcadığını belirten Erkan Körüstan, “ Geçmişe oranla daha fazla tutkum var. Çünkü yaşımızda tecrübemizde arttı. Olaylara daha sakin bakıp, daha az sinirleniyorum. Eskiden sinirle hatalar yapabiliyorduk. Tutkum ve enerjim eskiye oranla daha fazla.

SCOUTING OLMAZSA OLMAZIMIZDI

Dünya kulübü olmuş kulüplerin uygulamış olduğu scouting ekibi çalışmasının başlatıldığını belirten Başkan Körüstan, “ Scouting olmazsa olmazlarımızdan bir tanesiydi. Biz sadece scouting ekibini Bursaspor'a transfer için kurmadık. Para kazanmak için de kullanacağız. Avrupa'nın birçok kulübü bu sistemi uyguluyor. Avrupa'da kulüpler bir futbolcuyu alıyor ve takip ediyor. Bu bana yaramaz ama şu takıma yarar diyor ve satıyor. Bunlar gelir kaynağıdır. Ben takımımızda bulunan futbolcularımızın toparlayacağını düşünüyorum. Teknik heyetimizin raporları doğrultusunda gerekiyorsa devre arasında tabiî ki transfer yapılacaktır.

ELEŞTİRİLERİ TAKİP EDİYORUZ

Yapılan eleştirileri yakından takip ettiklerini belirten Körüstan, “Profesyonel arkadaşlarımız yapmış oldukları çalışmaların raporlarını sürekli bana getiriyorlar. Her şeye cevap verirsek bu sefer işin içinden çıkamayız. Arada öyle eleştiriler yapılıyor ki Bursaspor Kulübü başarısız olsun da biz nemalanalım diye düşünenler var. Ben onlara da kızmıyorum. Kimseyle kavga etmek istiyorum. Bursaspor'un başarısı hepimizin başarısı. Bursaspor küme düştüğü zaman tüm şehir olarak düştük. Şampiyon olduğumuz zamanda şehir olarak şampiyon olduk. Hep birlikte bir şeyleri başarmanın güzelliğini gördük. Bu başarı Erkan Körüstan'ın değil tüm Bursa'nın olacaktır.”