SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, siyah-beyaz bir günü gerisinde bıraktı… Oysa her şey çok güzel başlamıştı. ‘Derbifest' adı altında, saat 12:00'den itibaren taraftarlar Atatürk Olimpiyat Stadı'nda toplanmaya başlamış ve şarkılarla coşku tavan yapmıştı. Karşılaşmanın ilk düdüğüyle birlikte takımlarına destek veren Beşiktaşlılar, son dakikada ise dinamitlediler!

Kavga Doğu Üst'te başladı

Maçın son anlarında Doğu Tribün'ün üst kısmında, Asya Kartalları grubunun bulunduğu bölüm ile alt kattaki grubun arasında başlayan kavga bir anda büyüdü. Kavgadan kaçan bir grup tartan piste girdi. Bu sırada saha içinde ise Muslera'nın taça attığı topu Beşiktaş rakibine vermemiş, akabinde de Melo, Motta'ya çok sert bir faul yapıp oyundan atılmıştı. Melo'nun soyunma odasına giden tünelin önünde tribünlere formasını gösterdiği sırada ters taraftan, Doğu Tribün'den onlarca taraftar sahaya girdi, ortalık bir anda karıştı. Bazı Beşiktaşlılar'ın özel güvenliğe ait sandalyelerle güvenlik güçlerini kovaladığı görüldü. Futbolcular ve hakemler soyunma odalarına kaçtı. Sahaya girenler güçlükle sakinleştirildi. BU skandal görüntüler sonrası Beşiktaş'a dev bir ceza gelmesi bekleniyor. 2011-12 sezonunda Galatasaray'ın şampiyonluğu ile sonuçlanan Fenerbahçe'nin derbi sonrası sarı-lacivertli taraftarlar sahaya girmiş, kulüp 5 maç ceza almıştı. Bu cezanın emsal olması ve Beşiktaş'a da en az 5 maç ceza gelmesi bekleniyor.

4 savcı stattaydı

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun gereği Olimpiyat Stadı'ndaki derbide 4 savcı hazır bulundu. Savcıların yaşananları en ince ayrıntısına kadar yazdığı, ayrıca polis kameralarının da didik didik edilerek sahaya girenlerin tespit edileceği ve gerekli hukuki işlemin yapılacağı bildirildi. Olaylar sırasında 100 kadar gözaltının yaşandığı öğrenildi.