SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası’nda yarın saat 20.30’da Atatürk Stadı’nda karşılaşacak Göztepe ile Altınordu’nun 1 Şubat 1964 tarihindeki maçta forma giyen Nevzat Güzelırmak, Halil Kiraz (Göztepe), Erkan Velioğlu ve Nehir Çetintaş (Altınordu) Alsancak Stadı’nda bir araya geldi.

Efsane oyuncular “Dostluk kazansın” mesajını iletirken, “Eskiden sahada olan sahada kalır ve ailecek görüşürdük. Zor günlerde birbirimize destek olurduk. Bizler arkadaş değil, 50 yıldır birlikte olan kardeşleriz” dedi.

Yarım asırlık formasıyla geldi

Buluşmaya 50 yıl önceki maçta giydiği 6 numaralı formayı getiren Nevzat Güzelırmak, Altınordu’nun o müsabakayı Muhterem Ar ve Yılmaz Dinçer’in attığı gollerle kazandığını, kendilerinin tek golünü ise Sedat Çağlayan’ın kaydettiğini söyledi. Güzelırmak, formasındaki yırtıkları göstererek, “Bunu, Altınordu’nun ‘kasap’ lakaplı oyuncusu Nehir yaptı” diye konuştu.

Alsancak Stadı’nda dolu tribünlerin önünde oynadıklarını belirten Güzelırmak, “Yarınki karşılaşmayı Göztepe’nin cezası nedeniyle sadece bayanlar ve çocukların izleyecek olması üzücü. Bizlerin zamanında ne bir taşkınlık, ne bir küfür, ne de bir olay yaşanırdı. Herkes, tuttuğu takımı centilmence destekler, kaybedeni bile alkışlardı. Şimdi ortam değişti. Tüm İzmirli futbolseverlere sesleniyoruz. Lütfen rekabet sahada kalsın, tribünlere yeniden barış gelsin” dedi

Göztepe ile Altınordu maçları

Kupa, lig ve özel maçlar dahil 74 kez karşılaşan iki ekipten Göztepe’nin 29, Altınordu’nun 22 galibiyeti bulunurken, 23 müsabaka da berabere bitti. Göztepe’nin 106 golüne karşılık Altınordu 87 gol kaydetti.