SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her ne kadar Fenerbahçe'nin hocası Moussa konusunda ‘büyütülecek bir şey yok' dese de Real Madrid'de Casillas kesildiğinde ne olaylar olduğunu, bir de Cristiano Ronaldo'nun kesik yediğini düşünün. Moussa Sow Fenerbahçe'nin Ronaldo'sudur NOKTA!

Fenerbahçe baskılı oynadı ve rahat kazandı ama hafta başında ligin 4. sırasında olan bir takımı yendiğini de unutmamak gerekir. Önde Cristian, Meireles ve Kuyt ile baskı yaparak rakibin çıkmasına izin vermemekle birlikte Mehmet Topal süpürücü görevini başarıyla yaptı. Raul Meireles'in temposu takımı da etkiliyor. Bu maçta mükemmele yakın oynadı. Elazığspor'da geçen sezonun parlayan iki isminden Köksal etkisiz kalırken Serdar Gürler ise 10 numaralı formanın altında ezildi… Şükrü Saracoğlu 34 ile 45. dakikada artık yok gibi neredeyse. Tribünlerdeki siyasi sloganlar ve buna tepki gösteren çıkar sağlayıcıları gün geçtikçe olayı farklı bir boyuta taşıyor.

Atılan sloganlara katılmayabilirsin ama kimseye saldırıp üzerine koşmaya hakkınız yok. Tribün futbola aşık olanların el ele geldikleri romantik mekanıdır. Aşıkları lütfen yalnız bırakın da aşklarını yaşasınlar. Konya kazası dışında ligde alınan üst üste 4 galibiyet sarı-lacivertlilerde Avrupa ihracı sonrası moralleri yukarı çekmiş durumda. Emenike ve Holmen'in hafif sakatlıklarıyla rotasyonda ilk 11'e giren Sow ve Cristian'da takımın havasına uyum sağlamaya başlamışlardı.

Başlamışlardı diyorum çünkü Cristian'ın morali kenara gelince tribünlerin ıslıklamasıyla resmen bitti. Geçen hafta Burak'ın ıslıklanmasını da hatırlatarak söylüyorum 1-2 maç kötü diye oyuncu ıslıklamak saçmalık. Taraftara her şey mübah değildir. Beşiktaş-Galatasaray derbisinin oynandığı bir haftada aldığı 3 puanla en karlı takımlardan biri oldu Fenerbahçe.

Ersun Yanal'ın Alper, Salih ve Hasan Ali tercihleri ise yerinde ve doğru değişikliklerdi. Yazıyı başladığımız gibi Sow ile bitirmek gerek tıpkı golleri gibi. O, geçmişte de gelecekte de bu takımın kilit oyuncusu. Yanal yıldızını geri kazandı Fenerbahçe de geleceğini.