SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, Juan Mata’nın ilk 11’deki yerini alabilmesi için kendi istediği şekilde oynamayı öğrenmesi ve daha istikrarlı olması gerektiğini söyledi.

Portekizli teknik adam İspanyol yıldızı 2-0’lık galibiyetle sona eren Fulham maçının 18 kişilik kadrosuna dahil etmemiş ve yine tercihini Oscar’dan yana kullanmıştı.

Sky’a açıklamalarda bulunan Mourinho, “Bir 10 numara olarak Oscar bize hem yaratıcılık sağlıyor, hem de rakip savunma üzerinde iyi bir baskı kuruyor. Juan Mata, oyun sistemimize göre oynamayı öğrenmeli ve daha istikrarlı olmalı. Yine de ona fazla suç bulunmaması gerekiyor. Sonuçta son yıllardaki oyun tarzını değiştirebilmesi kolay değil.” ifadelerini kullandı.

Everton ve Basel yenilgilerinin ardından gereken sonucu aldıklarına da değinen Mourinho, “Yine de halen Everton maçında daha iyi oynadığımızı düşünüyorum. Kötü başlangıç sonrası herkes bana son yılların en kötü başlangıcını yaptığımızı söylüyor. Ama bugün lig tablosuna bakıyorum, önümüzde kimse göremiyorum. Premier Lig’in en güzel yanı, her takımın puan kaybedebilmesi. Altı büyük takım da yenilgisiz değil ve buna hiç şaşırmıyorum.” diye konuştu.

(Goal)