SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezon ilk 5 haftada 9 puan alıp sadece 6 gol atabilen sarı – lacivertliler, Yanal yönetiminde ise 12 puanı tam 15 golle söktü. Taraftarlar artık rahat maç izliyor.

Biraz gecikmeli bir şekilde olsa da geldi F.Bahçe'nin başına Ersun Yanal… İlk günden itibaren fazla zamana ihtiyaç duymadığını ve farklı bir F.Bahçe izleteceğini ifade eden başarılı teknik adam sözünde durdu. Artık sarı-lacivertli taraftarlar önceki senelere oranla çok daha rahat maç seyredebiliyor. Her fırsatta kıyaslandığı Aykut Kocaman'ı da sollamayı başardı Yanal… F.Bahçe'nin bulunduğu durum da bunu çok iyi özetliyor. Geçen sezon Kocaman'lı F.Bahçe ilk 5 haftada 9 puan toplayıp, 6 kez gol sevinci yaşamıştı.

ZİRVENİN ORTAĞI OLDU

Ancak Yanal'ın F.Bahçe'si 5 haftada 12 puan topladı. Üstelik gol yollarında daha aktif olan sarı-lacivertliler rakip filelere de 15 gol bırakmayı başardı. Her sezon başında zamana ihtiyaç duyduklarını ifade eden Kocaman'ın aksine sadece 1-2 hafta talep eden Yanal, dediğini yaptı. Müthiş bir seri yakalayan F.Bahçe, maç eksiği bulunan Beşiktaş'la birlikte zirveye ortak oldu.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK