SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazık… Şu statta yıllardır çekirdek satan ağabeylere, amcalara yazık. Ersun Yanal, adamları ekmeğinden etti. Oysa 3 yıldır eli çekirdek tutan her taraftar tribünlere çağrılıyor, inanılmaz sıkıcı maçlar sonunda çiğdem stoğu tükeniyordu. Şaka değil, çekirdek satanların artık locası var, öyle vurdular parayı! Artık çekirdek yiyecek zamanı yok seyircinin. Bir o kalede, bir bu kalede ama genellikle rakip kalede maç izlemeye alışıyorlar. Herkesin burun kıvırdığı, değim yerindeyse ‘hoca' yerine koymadığı Yanal, verdiği sözleri bir bir tutuyor. Gidenin arkasından konuşulmaz ama Allah aşkına söyleyin. 3 yıl boyunca herhangi bir futbolcuyu 1 adım ileri götürebildi mi Aykut Kocaman? Şu anki Caner örneği bile Yanal'ı alkışlamak için yeterli. Adam Caner'in defansta bekleyerek sol bek oynayamadığını 2 haftada anladı.

ALEX-SOW’DAKİ FARK

Kavgası bile farklı Yanal'ın. Kocaman, Alex'le sorun yaşadı, twitter üzerinden mevzu büyüdü ve kaptanın sonu malum, mefta… Yanal da aynı durumu Sow'la yaşadı, yine twitter'dan ortam gerildi ama kapalı kapılar arkasına geçmeyip, basın toplantısında ‘Akıllı olacak' diye gideri yaptı, Sow'un hali de ortada! Dün hat-trick yaptı, kaptırdığı her topun peşinden koştu, ayakları kaba etine değerek defalarca depar attı. İşte size en basitinden bir örnek.

Köşe bitti biz hala Elazığ maçına döneceğiz. F.Bahçe'nin ilk haftalardan en büyük artısı bekleri. Caner ve Gökhan iki taraftan bir girişiyor, rakip ne olduğunu anlamıyor. Hücumu resmen 5'liyorlar. Webo desen degaj düşmanı, kaleciye bile basıyor. Defansta Alves-Egemen ısıra ısıra insan yer. Uyumları da harika. Hala kendini bulamayan bölge orta saha. Zaten ilk çıkan Cristian'dı, sonra Meireles. O bölgede de ideal 3'lü yakalandığında, vah bu ligin haline…