SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olimpiyat ruhu

Bu sezona kadar Olimpiyat Stadı’nda oynadığı 9 maçtan sadece 1’ini kazanabilen, onda da G.Saray’ı deviren Beşiktaş, sezonun en kritik maçında yine sarı-kırmızılıları gözüne kestirdi

Güncellenme: 12:51, 21/09/2013
Olimpiyat ruhu

İnönü Stadı'nın yıkılmasının ardından Olimpiyat'a geçen Beşiktaş için yarın tarihi bir gün olacak. Eskiden korkarak bakılan dev stada hem taraftarlar hem de futbolcular şimdi koşar adım gidecekler. Ligde 4'te 4 yaparak liderlik koltuğuna oturan Kara Kartal'ın derbi zaferine ve Galatasaray ile puan farkını 9'a çıkarmasına tanıklık etmek isteyecek taraftarlar, Bilic'e formda öğrencilerine güveniyorlar. Futbolun rakamları da Beşiktaş'ın dev derbiyi kazanabileceğine işaret ediyor. Bu sezona kadar Olimpiyat'ta çıktığı 9 maçta sadece bir kez kazanabilen siyah-beyazlı takım o galibiyeti de ezeli rakibi Galatasaray'a karşı yaşamıştı.

2004'ten 2013'e

2003-04 sezonunda hakem Ali Aydın'ın iki tartışmalı penaltısı, Pancu ve Ilie'nin beyaz noktadan bulduğu gollerle Cimbom'u 2-1 deviren Beşiktaş o stattaki bir sonraki galibiyetine kadar senelerce beklemiş, 4 yenilgi 4 de beraberlik yaşamıştı. Sezonu iç sahadaki Trabzonspor galibiyetiyle açan, daha sonra dev statta Tromsö ve G.Antepspor'u deviren siyah-beyazlı takım iç sahadaki galibiyet serisini Galatasaray önünde sürdürmek hedefinde.

6 maçlık hasret bitsin

Beşitak’ın yarınki bir diğer amacı, 6 maçtır yenemediği Cimbom karşısındaki şanssızlığını bitirmek olacak. Kara Kartal, Aslan'ı son devirdiğinde tarihler 3 Nisan 2011'i gösteriyordu. O tarihten bu yana oynanan 6 maçta siyah-beyazlı takım 3 yenilgi 3 de beraberlik yaşadı.

Yayınlanma Tarihi:08:44,