SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İleride Kuyt ve Sow'u oynatan Yanal, kadroyu unutan Cristian'ı forvet arkasında, orta sahada ise Alper, Mehmet Topal ve Holmen'i denedi. Ersun Hoca'nın kafasındaki plan, evindeki maçlarda 4-3-1-2 ile oynayıp, rakibe nefes aldırmamak.

Ersun Yanal'ın kariyerini yakından takip edenler, ne kadar çalışkan bir hoca olduğunu da gayet iyi bilirler. Takımın son 3 maçını kazanması, Yanal'ı sakinleştirmedi aksine takımı daha da etkili bir hale getirmek için durmadan çalışıyor. F.Bahçe Teknik Direktörü, şimdi yepyeni bir taktik için mesai harcıyor.

BU KEZ 4’LÜ ORTA SAHA

Kadıköy’de oynanan maçlarda rakiplerine karşı daha büyük bir baskıyla oynamak isteyen Yanal, dün sabah yapılan idmanda yeni taktiğine çalıştı. 4-3-1-2 sistemini deneyen tecrübeli hoca, isimlerde de önemli değişiklikler yaptı.

Yanal, dünkü sabah yapılan taktik idmanında kalede Volkan, defansta Gökhan, Alves, Bekir ve Caner'i oynattı. Orta sahadaki üçlüyü Mehmet Topal, Alper Potuk ve Holmen'den oluşturan Ersun Hoca, önlerinde Cristian'a yer verdi. Çift forvet olarak denediği takımının ileri ucunda ise Kuyt-Sow ikilisi görev aldı.

Ersun Yanal'ın bu taktiği, Kadıköy'de oynanacak zayıf rakiplere karşı denediği ve bu hafta bu dizilişle sahaya çıkacağı öğrenildi. Fakat isimlerde tabii ki forma ve performansa göre değişiklikler yaşanabilir.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK