SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bursaspor güçlü rakip ve Daum ligi iyi biliyor. 4 haftada 9 puan topladık. Ama kazanmak için bu kez daha fazlası lazım. En büyük kozumuz taraftarımız olacak. Bu takım, onlarla daha iyi oynuyor.”

5 yıl aradan sonra çıktığı Süper Lig'de 4'te 3 yapan ve tüm dikkatleri üzerine çeken Çaykur Rizespor'da gözler Bursaspor maçına çevrildi. Pazar günü oynanacak kritik kapışma öncesi Karadeniz ekibinin hocası Rıza Çalımbay AMK'ya değerlendirmelerde bulundu. Başarılı hoca, “Bursa güçlü rakip. Hocaları Daum ligi iyi biliyor. Telafi için gelecekler ve mutlaka kazanmak isteyeceklerdir. 4 haftada 9 puan topladık. Ama bu kez daha fazlası lazım. 90 dakika boyunca sürekli mücadele etmeli ve çok koşmalıyız” dedi.

MAÇIN şifresini taraftar olarak belirten Çalımbay, “Bu takım, tribün desteğiyle daha iyi oynuyor. Stadın dolu olması şart. Taraftarımız zorlu maçta gerekeni yapacaktır. En büyük kozumuz onlar…” diye konuştu.

‘DÖRT DÖRTLÜK OYNUYORLAR'

7-8. haftadan sonra ligin çok daha zorlaşacağını ifade eden başarılı teknik adam, “Bizim bu sürece kadar maksimum puanı almamız şart. Şu anda hemen herkes uyum sürecinde. Biz de öyle. Transferlerimiz geç geldiği için çoğu hazır değil. Godfrey takımı yeni yeni tanıyor, Hurşud sakat. Kweuke cezalıydı. Ama oynayan diğer arkadaşlarımız dört dörtlük performans sergiledi. Bursa önünde de tek hedefimiz zafer”  ifadesini kullandı.

Safa Can KONUKSEVER/AMK