SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın maestrosu Manuel Fernandes, BJK TV'ye verdiği röportajda geleceğinden Galatasaray derbisine birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. İşte Manu'nun satır başları:

Şimdiye kadar gayet iyiydik. Takım kendisini 4 haftada geliştirdi. Takım arkadaşlarım öz güvenle ve yaptıklarını bilerek oynuyor. Bu 4 galibiyet bizim için çok iyi oldu.

Takım içindeki hava ben geldiğimden beri iyi. Arka arkaya galibiyetler geldiği için insanlar mutlu. İnsanlar mutluyken işlerini çok daha rahat yapıyor. Saha dışında da arkadaşlık ilişkileri de sahaya yansıyor.

Hocamız ne istediğini ne yapmak ve nasıl yapmak istediğini bilen biri. Kulüp içinde herkese iyi bir felsefe getirdi. İstediği yapılana kadar çalışılmasını istiyor.

Mantalite değişimi kadar yeni transferler de önemli. Yeni gelen oyuncular da bize çok yardımcı oldu. Oyuncular arasında büyük rekabet var. Kadrodaki yerini korumak, dışarıdaki de 11'e girmek için çalışıyor. Gelen oyuncular işi kolay yapmamı sağlıyor.

Uzun vadeli düşünmeli ve bir sonraki maça konsantre olmalıyız. İnişler çıkışlar yaşanacaktır, ancak önemli olan inişlerin çok daha az olması.

Galatasaray karşısında geçen haftaki oyunumuzun üzerine koymalıyız. Son 2 yılın şampiyonu ile oynayacağız. Daha güçlü bir rakiple oynayacağız. Maçın favorisi yok maç ortada. Geçen haftaki performansımızın üzerine çıkarsak iddialı oluruz.

Herkes burada mutlu olup olmadığımı soruyor. Burada olmaktan mutluyum ve ve burada olduğum anların keyfini çıkartmaya çalışıyorum.

Büyük ve zor bir maç oynayacağız ama herk rakibe nasıl hazırlanıyorsam öyle çalışacağım. Derbi ya da değil kazanınca 3 puan alıyorsunuz.

Maça gitmek için heyecanlanıyorum ve sabırsızlanıyorum. İlk tez tuttuğum bir takım bu kadar büyük kalabalığa oynayacak. Bizim yapmamız gereken, kazanıp onları mutlu etmek.