SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Kasımpaşa maçının şifresi!

Geriye düştüğü Kasımpaşa deplasmanından 3 puanla dönmeyi başaran F.Bahçe’de herkesin dilinde soyunma odasında konuşulanlar var.

Güncellenme: 08:42, 18/09/2013
İşte Kasımpaşa maçının şifresi!

Spor Toto Süper Lig'in kırılma haftasında 2 kez geriye düştüğü Kasımpaşa deplasmanından 3 puanla dönmeyi başaran F.Bahçe'de herkesin dilinde soyunma odasında konuşulanlar var. Maçın ardından medyanın karşısına geçen her isim, “Karakterimizi ortaya koyduk” cümlesine vurgu yaptı. Ve gerçekte de F.Bahçe Futbol Takımı, Kasımpaşa'yı soyunma odasında yenmişti!

Aykut Kocaman döneminde kötü oynanan ilk yarıların ardından girilen soyunma odalarında daha sakin bir hava olurdu. Fakat Ersun Yanal'la birlikte bu değişti. Tecrübeli teknik adam dün soyunma odasına girdiğinde yenilgiyi kesinlikle kabul etmemişti. Futbolular içeri girer girmez tavırları, cümleleri ve hareketleriyle bugün mağluyibetin yaşanmayacağını oyuncularına gösterdi.

MOTİVASYON

Devamlı olarak “Sahaya karakterinizi koyun” diyen Yanal'a önce kaptan Volkan ardından ise Dirk Kuyt katılarak “Karakter” kelimesinin üzerine vurgu yaptılar. Ardından takım müthiş bir motivasyon ve yardımlaşmayla yepyeni bir görüntü çizdiği sahadan galibiyetle ayrılmayı başardı.

‘SEN TÜRKİYE’NİN EN İYİ KALECİSİSİN’

Ersun Hoca, soyunma odasında futbolculardan sadece Volkan'la birebir konuşma yaptı. Milli kalecinin yediği hatalı golden dolayı üzüntülü olduğunu soyunma odasına girer girmez hisseden Yanal, “Sen Türkiye'nin en iyi kalecisin. Gollerde senin hatan yok, biz o golleri takım olarak yedik. Biz buradan galip geleceğiz” ifadeleriyle Volkan'ı motive etmeye çalıştı.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK