SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her şey çok güzel başlamıştı. Kadrodaki yıldızlar, Erman Kılıç dahil yapılan 3 yeni transfer hem lig hem Devler Ligi için yeterli göründü. Gaziantepspor'a karşı alınan 2-1'lik galibiyet camiayı umutlandırmıştı. Ancak olmadı. Fatih Terim'in Milli Takım'ın başına geçmesiyle Aslan'a nazar değdi. Bursa deplasmanında 1 puanla tanışan Galatasaray, beraberlik günlerini Eskişehir ve Antalya karşısında sürdürdü.

O IŞIĞI REAL SÖNDÜRDÜ

Avrupa macerası ise Galatasaray için yeni bir umut ışığıydı. Camia Real Madrid'e karşı alınabilecek bir galibiyetle yeniden mutlu günleri kovalıyordu. Ne de olsa sarı-kırmızılılar Real Madrid'e İstanbul'da hiç yenilmemişti. Öyle ya 2000'de Süper Kupa alınırken, 2001'de ve 2013'te 3-2 kazanırken gülen taraf hep Galatasaray'dı…

Olmadı.. Karim Benzema'nın dublesi, Cristiano Ronaldo'nun üçlemesi ve Isco'nun Cimbom'un direncini kıran golü Aslan'ın ışığını söndürdü. Söndürmekle kalmadı, destan dolu tarih sayfalarına ağır bir yenilgi eklendi. Galatasaray böylece UEFA Kupası'nı kazandığı 1999-2000 sezonundan sonra ilk kez böylesi farklı bir yenilgiyle karşılaştı.

YİNE 6 GOL YİNE TERİM

Galatasaray Tarihi'nde üçüncü 6 gollü bir maç yaşandı dün gece… Fatih Terim'in 1974'te Galatasary'a imza atışından 1 sezon önce Galatasaray Avrupa kupalarında 6 gol yemiş ve 2002 yılına kadar bu sayıyı unutmuştu… Fatih Terim'in 2. döneminde Kadıköy'de oynanan maçta Galatasaray, Fenerbahçe'den 6 gol yiyerek tarihi yenilgilerinden birini almıştı. Dün 6 kez topu kalede gören kadro, yeni bir hüsran yaşayan takım unvanını alırken son iki 6 gollü yenilginin tek ortak noktası Fatih Terim'in iki maçta da teknik direktör olmasıydı.

Coşkun ÇELİK / AMK