SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray sahaya yanlış kadro ile çıktı. Sebebi Sneijder! Terim'in elindeki kadro 4-4-2 oynar. Elinde Sneijder olduğu için 4-3-1-2'yi sahaya sürdü! Maça seyirci baskısıyla etkili başlayan Galatasaray'ın kalesinde gördüğü ilk şut gol oldu. Tıpkı Antalya maçı gibi… Fatih Terim, Milli Takım'ın başına geçtiği günden beri ay-yıldızlılar iki maç kazanırken Galatasaray galibiyete hasret kaldı. Terim'in Sneijder dışında Engin Baytar tercihi de Arena'da farklı mağlubiyetin zeminini hazırlayan bir başka nedendi.

Maç boyunca takıma “sıfır” katkı veren, ikinci yarının başında kaçırdığı golle 55 bin taraftara saç-baş yolduran Burak Yılmaz da artık dinlenmeli. Aslında taraftar da Burak oyundan çıkarken gösterdiği tepkiyle Terim'den bunu istedi.

Bir başka hayal kırıklığı ise Drogba! Sezona kötü başlayan ve her şeye rağmen geçen sezonunu aratan Drogba da sarı kırmızılı takımın bir başka sorunu. Drogba ve Burak'ın bu formunda Umut Bulut'un yedek oturması Terim'in milli takım golcüsü Umut Bulut için büyük haksızlık. Yine Umut'un maç 4-0 iken oyuna girmesi de manidar elbette.

KUSURA BAKMA!

Terim maç sonu açıklamasında sorumluluğu üstlendi ama ilk kez oyuncularını hedef gösterdi. Sözleşme krizi ve Terim'in Milli Takımı çalıştırması Galatasaray'ı bu noktaya getiren sebepler. Geçen sezon Arena'da Real Madrid'i 3-2 yenen kadronun Semih dışında aynısı sahadaydı. Bu felaket sonuç sadece Semih ile açıklanamaz. Fatih Terim'in Sneijder transferine karşı çıktığını bilmeyen yok. Eğer bu inatlaşma devam ederse Galatasaray ne

Süper Lig'de ne de Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olur! Kusura bakma hocam… Milli Takım'a gösterdiğin özeni Galatasaray'dan esirgedin. Bunun sorumlusu sen misin, Ünal Aysal mı bilmem ama cefasını milyonlarca Galatasaray taraftarı çekiyor!