SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında Rubin Kazan'dan 7.5 milyon euro satın alma bedeli ile kiralanan Gökhat Töre, takımda kalmak istediğini söyledi. Lig TV'ye röportaj veren genç yıldız, Beşiktaş'a gelmeye menajeri ile birlikte karar verdiğini belirterek, “Beşiktaş'ın en iyi tercih olacağını düşündük. Burada çok mutluyum. Önder Özen ve Slaven Bilic ile çalıştığım için de çok mutluyum ama kalıp kalmayacağımı yöneticiler bilir. Hedeflerimiz büyük. Kariyerimdeki ilk şampiyonluğu Beşiktaş ile yaşamak amacındayım. Uzun yıllar burada oynamak isterim. Taraftarların desteği ve arkadaşlık, teknik ekip her şey muhteşem” dedi.

‘ROBBEN’E BENZİYORUM’

Bir gün Real Madrid'de oynamak istediğini belirten gurbetçi yıldız, “Robben ile oyun stillerimiz benziyor. O da hep içeri kat ediyor ve sol ayağı ile vuruyor. Solda da oynuyorum ama sağdan daha rahat içeri girebiliyorum. Güçlü yanım driplingler, ara paslar ve asistler. Defansımı geliştirmeliyim. Kafa toplarında başarılı değilim” diye konuştu.

‘ANELKA AĞABEY GİBİYDİ’

“Chelsea'deyken en beğendiğim futbolcu Anelka idi. Bana çok yardımcı oldu, adeta bir ağabey gibi. Drogba da beni çok etkilemişti. Örnek aldığım futbolcu tabii ki Messi. Almanya Milli Takımı'ndan 16 yaşındayken teklif aldım, ancak benim çocukluk hayâlim Türk Milli Takımı'nda oynamaktı.”

‘G.SARAY MAÇI ÇOK ZOR OLACAK’

“G.Saray maçı çok zor ve gergin olacak. En ufak hataların bile cezalandırılacağı bir maç olacak. G.Saray'ın tüm oyuncularına dikkat etmek lazım. Çok iyi pas yapıyorlar. Biz her maçı final maçı gibi görüyoruz ve her maça ayrı konsantre oluyoruz. ”

‘HOCA 12. ADAM GİBİ’

“Bilic enerji dolu bir hoca. Biz maçta iken sanki 12. adam gibi oynuyor, hiç oturmuyor. Bilic maçlardan önce bize özgüven aşılıyor. Bence çok iyi bir hoca. Takım arkadaşlarım öyle konuşuyorlar. Taraftarımız da harika.”