SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

7 Eylül 1988'deki Rapid Wien maçında Galatasaray formasıyla ilk kez Avrupa sahnesine çıktı Bülent Korkmaz. 102 kez Avrupa kupalarında o formayı terletti. Efsane kaptana göre sarı-kırmızılıların TT Arena'da Real'i ağırlaması avantaj: “Galatasaray'ın saha ve taraftar avantajı var. Muhteşem seyircinin önemli katkısı olacaktır. En önemlisi ise Galatasaray'ın daha önce İstanbul'daki iki maçta da Real Madrid'i mağlup etmesi. İstanbul'da hep yenmiş Real'i. Bu avantajın sürmesi için olmazsa olmazı gol yememek. Galatasaray kontraya yakalanmamalı. Yakalanırsa sıkıntı yaşar. Futbolcuların kontrollü oynaması lazım.”

HEPSİ DE TECRÜBELİ

Efsane kaptana göre bugün sahaya çıkacak oyuncular santra düdüğünü dört gözle bekliyor: “Takımın hangisi olduğu önemli değil, Galatasaray futbolcusu da Real Madrid oyuncusu da bugün çıktığı arenanın Şampiyonlar Ligi olduğunu bilir. Ona göre hazırlığını yapar. Zaten çoğu bu tecrübeyi geçmiş yıllarda defalarca yaşadılar. Kendilerini bu arenada göstermek için ellerinden geleni yapacaklardır.”

BURASI ÇOK FARKLI

Bülent Korkmaz için, Galatasaray'ın ligde arka arkaya aldığı beraberliklerle bu maçı karşılaştırmak adaletli bir eleştiri biçimi değil: “Kesinlikle lig ile Devler Ligi'ni karıştırmamalı. Birçok önemli takım Avrupa Kupası maçları öncesi ve sonrası puan kaybedebiliyor. Bu gayet olağan bir durum. Geçmişteki sonuçların bu maçın kaderini etkileyeceğini düşünmüyorum. Burası farklı bir kulvar, farklı bir arena…

Sarı-kırmızılı taraftarların merak ettiği bir isim Bruma. Kaptan'a göre Bruma'yı değerlendirmek için çok erken: “Portekizli fiziksel olarak daha gelişecek. Adam eksiltme özelliği var. Bu artı bir özellik. Toplara da çok etkili vuruyor. Kapalı defanslara karşı dripling yapabilir, uzaktan atabilir. Ancak antrenmanda nasıl, fiziksel durumu nedir onu bilmiyoruz. Bir iki maç daha oynarsa sağlıklı bir yorum yapabiliriz.

Yayınlanma Tarihi:11:28,